top of page

УНІКАЛЬНІ КНИГИ З БІБЛІОТЕКИ ЄВГЕНА СВЕРСТЮКА ПОДАРУВАЛИ МУЗЕЮ ЛЕСІ УКРАЇНКИ


Сьогодні музею Лесі Українки у Луцьку передали книги із особистої бібліотеки українського літературного критика, есеїста, поета, шістдесятника Євгена Сверстюка. Понад 1300 видань подаровані дружиною та донькою відомого українського діяча. Серед цих книг - рідкісні стародруки, діаспорна література, першокниги шістдесятників та численні рукописи Євгена Сверстюка. 

Передачі книг музею сприяла народний депутат України, доктор філологічних наук Ірина Констанкевич. Парламентар наголосила, що 2018 рік - рік 90-ліття Євгена Сверстюка і цей захід перший серед ряду інших, присвячених вшануванню пам'яті епохального мислителя.

"Це дуже трепетно і важливо, що ми сьогодні, в рамках днів Лесі Українки маємо можливість говорити про Євгена Сверстюка. Він завжди, коли приїжджав до нашого університету, коли читав лекції, презентував книги, говорив про дуже важливі речі. Цей великий Волинянин світився і своїм світлом запалював інших", - зазначила Ірина Констанкевич.

Найтеплішими словами Євгена Сверстюка згадували академік та літературознавець Микола Жулинський, видавець Андрій Криштальський, представниця Інституту національної пам’яті Леся Бондарук.

Довідково. Євген Сверстюк народився у селі Сільце Горохівського району. Належить до когорти дисидентів-шістдесятників і є політв’язнем радянської епохи. Був редактором православної газети "Наша віра", президентом Українського ПЕН-клубу, доктором філософії і автором кількох книг та численних публікацій. Нагороджений Орденом Свободи. Один з учасників ініціативної групи «Першого грудня» — створеного у 2011 році об'єднання українських інтелектуалів та громадських діячів.Comments


bottom of page