top of page

“УРЯД ХОЧЕ “ОБНУЛИТИ” ОСВІТУ, МІСЦЕВІ ГРОМАДИ, КУЛЬТУРУ, КІНО”


Позачергове засідання парламенту у суботу, 28 березня, не відбудеться. Про це під час прямого скайп-включення в ефірі телеканалу “Аверс” розповіла народна депутатка, членкиня групи “За майбутнє” Ірина Констанкевич.

“Цитую голову Верховної Ради Дмитра Разумкова, який сказав, що поки матеріалів, які можуть бути надані на розгляд парламенту, немає. Тому, коли відбудеться засідання Верховної Ради, — поки що питання. Можливо, його перенесуть на неділю чи понеділок. Все залежить від того, чи вдасться уряду підготувати такий варіант змін до Державного бюджету, який хоча б наближався до компромісного. Бо те, що ми отримали, однозначно не приймається”, —  зауважила парламентар.

Ірина Констанкевич розповіла, що сьогодні вночі народним депутатам розіслали урядові пропозиції щодо внесення змін у Державний бюджет України, перерозподіл якого зумовлений епідемією коронавірусу.

Нардеп пояснює, що уряд запропонував здійснити секвестр бюджету — скоротити його доходи і видатки. 

Загальне скорочення видатків і кредитування бюджету передбачено в обсязі 55,3 млрд грн за рахунок повного зняття фінансування у 2020 році з життєво важливих галузей та сфер, зокрема:

у сфері розвитку місцевих громад та територій: Державного фонду регіонального розвитку 7,5 млрд грн; субвенції місцевим бюджетам на підтримку розвитку об’єднаних територіальних громад 2,1 млрд грн; субвенції місцевим бюджетам на здійснення заходів щодо соціально-економічного розвитку окремих територій 2 млрд грн;

у сфері агропромислового комплексу: фінансової підтримки сільгосптоваровиробників 4 млрд грн;

у сфері освіти: субвенції місцевим бюджетам на покращення соціального захисту окремих категорій педагогічних працівників закладів загальної середньої освіти 1,6 млрд грн; субвенцій на реалізацію програми "Спроможна школа для кращих результатів" і на забезпечення якісної, сучасної та доступної загальної середньої освіти “Нова українська школа” 2,9 млрд грн;

у сфері культури: забезпечення діяльності Українського інституту книги, підтримка книговидавничої справи та популяризація української літератури у світі 0,13 млрд грн; забезпечення функціонування Українського культурного фонду, у тому числі здійснення Фондом заходів з підтримки проектів 0,623 млрд грн; Державна підтримка кінематографії 0,75 млрд грн;

у сфері соціального захисту: виплат пільг і житлових субсидій громадянам на оплату житлово-комунальних послуг, придбання твердого та рідкого пічного побутового палива і скрапленого газу у грошовій формі 8,24 млрд грн; виплат деяких видів допомог, компенсацій, грошового забезпечення та оплата послуг окремим категоріям населення 1,9 млрд грн.

“Найбільше в зону ризику потрапляють програми, які стосуються місцевих бюджетів. Місцеві бюджети втрачають практично усе. Думаю, що депутати-мажоритарники категорично будуть проти таких змін, бо ми ставимо хрест на місцевому самоврядуванні та ще й у такий складний період. Я просто вражена, що уряд запропонував практично “обнулити” усі освітні програми. Лишаються тільки захищені статті — це зарплата. При цьому, статті видатків Державного бюджету на функціонування Кабінету Міністрів, Офісу Президента, Апарату Верховної Ради, Державної судової адміністрації залишилися без змін, хоча в надзвичайній ситуації «оптимізувати» треба було і ці напрямки”, — зазначає Ірина Констанкевич.

“Кабмін запропонував створити Стабілізаційний фонд і наповнити його за рахунок цих скорочень. Куди ці кошти йтимуть — не вказано. Думаю, що уряд і сам не розуміє, на що вони будуть скеровані. Єдине що зрозуміло, що розподіл буде у ручному режимі”, — каже народний депутат.

“Разом із колегами депутатської групи “За майбутнє” ми невідкладно вимагаємо: переглянути доцільність формування Стабілізаційного фонду у зазначеному обсязі (124,2 млрд. грн.) в бік зменшення його призначень;  відновити частину видатків державного бюджету, що складають ресурсну частину бюджетів місцевого самоврядування (наприклад, Державний фонд регіонального розвитку, соцеконом, інфраструктурна субвенція тощо); зберегти у 2020 році державну підтримку сільгосптоваровиробників, а також фінансування вище зазначених пріоритетних напрямків у галузі освіти, культури та соціального захисту населення; визначити Стабілізаційний фонд в межах спеціального фонду Державного бюджету із зазначенням конкретних джерел його формування; зазначити конкретні напрями використання коштів із визначенням орієнтовних меж бюджетних призначень за кожним із напрямком”, — наголосила Ірина Констанкевич.

Commenti


bottom of page