УЧАСНИКАМ АТО НЕ ВИСТАЧАЄ ЗЕМЛІ? ІРИНА КОНСТАНКЕВИЧ ЗВЕРНУЛАСЬ ДО ГРОЙСМАНА


Кабмін закріпив першочерговість забезпечення землею атовців. Ця норма зазначена у постанові «Про внесення змін до Стратегії удосконалення механізму управління в сфері використання та охорони земель сільськогосподарського призначення державної власності та розпорядження ними».

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: МІНОБОРОНИ СЕРЕД НАЙБІЛЬШИХ ЗЕМЛЕВЛАСНИКІВ, А ЗЕМЛІ ДЛЯ АТОВЦІВ НЕМАЄ Учасники АТО можуть першочергово отримувати надiли незалежно від площі земельних ділянок, право оренди на які було продано. 

Однак, насправді, ситуація далека від ідеалу. Волинським атовцям масово відмовляють в отриманні земельних ділянок, а якщо боєць набридає районному управлінню земельних ресурсів чи обласному Держгеокадастру частими відвідинами то ділянку таки виділяють. Щоправда у сотнях кілометрів від цивілізації - занедбану та без комунікації.

Під час робочих візитів народного депутата Ірини Констанкевич районами та селами волинського Полісся до нардепа постійно звертається учасники антитерористичної операції та члени сімей загиблих воїнів, щодо виділення  земельних ділянок для будівництва та обслуговування житлових будинків, ведення селянського господарства, садівництва, індивідуального дачного будівництва.

З цього приводу із відповідним запитом Ірина Констанкевич звернулася до Прем'єр-міністра Володимира Гройсмана.

«Громадяни нарікають на складну і тривалу в часі процедуру отримання земельних ділянок, яка ускладнюється відсутністю належного інформаційного супроводу з боку органів Державної служби України з питань геодезії, картографії та кадастру (Держгеокадастру), необхідністю підготовки значної кількості документів з різних інстанцій, а, відтак, і понесенням фінансових витрат на їх отримання та подання. В багатьох випадках, справи щодо виділення земельних ділянок тривають уже декілька років. Отже, режим максимального сприяння учасникам АТО та членам їх сімей загиблих воїнів, декларований органами центральної виконавчої влади, на практиці не працює в достатній мірі», - йдеться у депутатському запиті.

«Корупційні схеми Держгеокадастру із землями селян та створення на Волині монополії землевпорядних фірм з інших областей і це далеко не весь перелік проблем, з якими зустрычаються атовці аби отримати довгоочікувану земельну ділянку», - обурюється Ірина Констанкевич.

Читайте новини на нашій сторінці у Facebook