top of page

Учні з Волині відвідали український парламент


ПІШОХІДНА ПРОГУЛЯНКА ВИЗНАЧНИМИ МІСЦЯМИ СТОЛИЦІ Розпочався екскурсійний маршрут школярів із пам’ятника генералу Миколі Ватутіну поряд із Верховною Радою. Екскурсовод коротко розповіла про життя офіцера, його заслуги перед Києвом та те, як він нехтував життями солдатів заради перемоги. Особливо дітей зацікавила історія загибелі генерала, довкола якої досі залишається багато таємниць.

Не менш вразили школярів будівлі Печерського району Києва – особняки Зайцева та Гальперіна, будинок 30-х років минулого століття для військових, Національний Банк України, маєток Лібермана («іграшковий» будинок), Будинок з химерами та Адміністрація Президента. Оглянувши перлини київської архітектури, школярі поринули у ретроспективу подій Революції Гідності на вулиці Інститутській. Портрети героїв Небесної Сотні, серед яких є волиняни, прикували погляди дітей. Кожна інсталяція на Алеї Героїв Небесної Сотні нагадувала про те, що ці люди загинули за свободу та гідність українців. Завершили екскурсію на Оглядовому майданчику. Тут школярам розповіли про основні об’єкти Майдану Незалежності та їхню символіку. Також під час пішохідної прогулянки діти ознайомилися з історією дореволюційного фонтану в Маріїнському парку, побачили пам’ятники акторці Марії Заньковецькій та поетесі-волинянці Лесі Українці. Завершальним об’єктом став Маріїнський палац. Школярі дізналися, коли й хто його збудував, яких історичних постатей «бачили» стіни палацу та який стосунок до нього має останній український гетьман Павло Скоропадський. У СТІНАХ ВЕРХОВНОЇ РАДИ Біля входу в парламент волинських школярів зустріла народний депутат України від УКРОПу Ірина Констанкевич. Діти із захопленням спілкувалися з народною обраницею. А учні із Сошичного подарували Ірині Мирославівні розписану українськими мотивами тарілку.

Народний депутат розповіла, що ідея провести таку екскурсію виникла давно. «Якось проводила пару в студентів третього курсу. У нас була тема, пов’язана зі столицею, тому я запитала, хто із присутніх бував у Києві. Із 75 людей жоден не підняв руку. Мене це дуже вразило. Зрозуміла, що маю зробити все для того, аби молодь мала можливість їздити країною, – розповіла Ірина Констанкевич. – Сьогодні ці діти побачили частину Києва, поринули в тисячолітню історію. Я думаю, вони зроблять правильні висновки та при вступі оберуть український виш, а не закордонний». Під час екскурсії парламентом юним волинянам розповіли про архітектурну спадщину будівлі, композиційні особливості та змістове наповнення картини «Державотворення» Олексія Кулакова. Діти могли відчути себе нардепами, сфотографувавшись на місці, де народні обранці дають інтерв’ю. Проте найцікавіше у Верховній Раді приберегли на кінець – зал сесійних засідань. Протягом 78 років тут чимало змінювалося: від кількості депутатських місць до центрального зображення, де зараз розміщений національний прапор із малим гербом (колись на цьому місці були портрети спочатку Йосипа Сталіна, а згодом – Володимира Ленін). Також школярі мали нагоду пообідати у Верховній Раді. Усі були здивовані простотою «депутатської» їдальні та ціною комплексного обіду, плата за який (40 гривень) відповідає вартості обідів у закладах громадського харчування Луцька. ВРАЖЕННЯ ВІД ПОЇЗДКИ Помічник народного депутата Ірини Констанкевич, керівник представництва Фонду «Тільки разом» у Любешівському районі Сергій Неймарк розповів, що під час відбору дітей було охоплено всі школи району I-IIта I-III ступенів. «Ми привезли 30 учнів. Усі вони – переможці районних, обласних або всеукраїнських олімпіад, лідери учнівського самоврядування. Для дітей надзвичайно важливі такі поїздки, адже вони стимулюють їх до кращого навчання, до росту та подальших перемог», – зауважив Сергій Неймарк.

Враженнями поділилися й самі учні. Дар’я Абрамович із Люб’язя Любешівського району навчається у 10 класі. Дівчина – спортсменка, займається легкою атлетикою – штовхає ядро.

«Дуже вражена екскурсією. Атмосфера Верховної Ради така особлива. Думаю, що дехто з нас задумався над тим, щоб стати в майбутньому депутатом і покращувати життя України», – розповіла Дар’я. У ролі народного депутата хоче повернутися в стіни парламенту одинадцятикласниця Юлія Пархомович із села Видерта Камінь-Каширського району. «Сесійна зала не така велика, як здається з екрану телевізора, але все одно вражає. Також мені дуже сподобалися будівлі під час вуличної екскурсії, розповіді про їхню історію», – каже дівчина. Загалом, пізнавальна поїздка волинських учнів вдалася. Додому поверталися втомлені, але з позитивними враженнями.

Comments


bottom of page