top of page

У ГРУДКАХ З РОЗМАХОМ СВЯТКУВАЛИ ІВАНА КУПАЛА


Івана Купала – чим не привід згадати народні традиції, легенди минувщини і забути бодай на день-ніч про сучасну прагматичність.

У вечір цього дня дівчата гадають на судженого — кидають у воду свої вінки, а хлопці повинні їх дістати. Вінок — це символ щастя та одруження. Чий вінок хлопець дістане, того й дівчина повинна поцілувати і мусить бути з ним у парі на це свято.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: ІРИНА КОНСТАНКЕВИЧ ПРИВІТАЛА МЕДИЧНИХ ПРАЦІВНИКІВ ІЗ ПРОФЕСІЙНИМ СВЯТОМ У cуботу, 7 липня, в Україні відзначали старовинне свято Івана Купала, що символізує народження літнього сонця – Купала.

З цієї нагоди у селі Грудки, що у Камінь-Каширському районі провели святкування у найкращих українських традиціях, розваги були на будь-який смак і для дітей і для дорослих. Привітав земляків зі святом сільський голова:

- Найкращі вітання з найбільш давнім дохристиянським святом — Івана Купала та релігійним — Різдвом святого Івана Хрестителя. Хай магічний купальський вогонь надасть всім нам сили духу в починаннях добрих справ. Нехай принесе успіх, удачу, наповнить теплом, затишком та достатком, - звернувся до односельчан  Іван Іщик.

Привітати грудківчан зі святом приїхала і народний депутат Ірина Констанкевич.

Добра та достатку бажала Ірина Мирославівна кожному жителю, процвітання славному селу, успіхів та наснаги аматорським артистам, які цього дня дарували присутнім святковий настрій. Вдячні господарі обдарували гостю запашною поліською хлібиною на вишитому рушникові.

Ірина Констанкевич відзначила подяками та цінними подарунками найактивніших жителів села, зокрема, сільського голову Івана Іщика, вчителя математики Вадима Карпіка та Валерію Козак, яка досягла високих результатів у спорті.

Свято тривало до пізнього вечора і завершилось розпалюванням традиційного купальського вогнища.

Читайте новини на нашій сторінці у Facebook

Comments


bottom of page