top of page

У ЖУРАВИЧАХ ТА ОМЕЛЬНОМУ ВІДСВЯТКУВАЛИ ДНІ СЕЛА


Перетягування канату, спортивні забіги, святкові ярмарки та концерти - у двох населених пунктах Ківерцівського району – Журавичі та Омельно днями відгуляли день села.

Святковий ярмарок, майстер-класи та різноманітні спортивні розваги – на відзначенні дня села Журавичі ніхто не сумував. Місцеві кажуть: так масштабно день села в Журавичах не святкували вже років три.

«В нас були спортивні забіги, в якому брали участь усі бажаючі. Перший організували для діток до 10 років. Вони бігли від пішохідного переходу до магазинчиків. І хто перший прибіжить, то тому на вибір підприємця складали подарунки на приблизну суму 100 гривень», – розповідає жителька села Журавичі Ківерцівського району Василина Мекуш.


В одній зі спортивних естафет взяли участь і місцеві жінки. Обов’язковою умовою для участі у цьому змаганні була наявність підборів.

На святкування дня села у Журавичах прибули гості, укропівці – народний депутат Ірина Констанкевич, депутат Волинської обласної ради Олександр Омельчук та перший заступник Луцького міського голови, депутат Ківерцівської райради Григорій Недопад.

За словами голови Журавичівської сільської ради Алли Гонтар, громада активно співпрацює із фондом Ігоря Палиці «Тільки разом». За цей час вже встигли втілити в життя важливі для сільської ради ініціативи.

«За допомогою фонду ми зреалізували три великих проекти. На умовах співфінансування замінили вікна і двері в амбулаторії, огорожу на кладовищі та вікна у спортзалі. До слова, коли проекти реалізуються саме на умовах співфінансування, то люди починають це більше цінувати, адже в тому чи іншому поліпшенні є і їхні кошти», – розповідає голова Журавичівської сільради.

«Мені не соромно перед вами звітувати про те, що за цей рік моєї каденції, коли ви довірили мені свої голоси і я стала народним депутатом по 23 округу, змогла залучити на свій округ майже 28 мільйонів гривень. Зокрема, днями для округу погодили надання 12,5 мільйонів гривень. Як народний депутат,  продовжуватиму працювати над тим, аби частинка моєї роботи була внесена в скарбничку вашого села», – каже Ірина Констанкевич.


Того ж дня народний депутат відвідала свято дня села у сусідньому Омельно. Під час святкового концерту Ірина Констанкевич символічними подарунками привітала наймолодших та найстарших мешканців цього села.

«День села – це ті свята, які згуртовують людей. Ще будучи головою Ківерцівської районної ради ми разом із депутатами намагалися максимально відвідувати такі святкування, щоб люди бачили, що ті, кого вони обрали – з ними і працюють для них», – каже перший заступник Луцького міського голови Луцька, депутат Ківерцівської районної ради Григорій Недопад.

«Сьогодні в мене чи не найприємніші враження від цього дня. Коли бачиш які активні голови сіл, які щирі тут мешканці, хочеться ще більше працювати, максимально долучатися до їхньої роботи і сприяти всім їхнім ідеям та прагненнях», – додав депутат Волинської обласної ради Олександр Омельчук.

Ірина Констанкевич підкреслює: саме завдяки селам і їхнім мешканцям в Україні продовжує лунати українське слово та викохується українська культура.


«На такі свята треба їздити, бо Україна не мислиться в майбутньому без села. Постійно пояснюю в різних міністерствах, що села потрібно максимально підтримувати, адже ці люди в умовах безгрошів’я, бездоріжжя вміють жити і працювати, – каже нардеп. – Часті поїздки на округ та спілкування із цими людьми дають можливість відчути і побачити український характер. Ці люди вміють і працювати, і святкувати».

Comments


bottom of page