top of page

У ЗАРУЧНИКАХ СМОРОДУ: ЗАВОД ЗУПИНИЛИ, А ЗАПАХ – НЕ ЗНИК


В ніч з 25 на 26 травня Луцьком знову поширився неприємний запах. Народний депутат України від партії «Українське об’єднання патріотів – УКРОП» Ірина Констанкевич, депутат-укропівець Луцької міської ради Борис Смаль та заступник Луцького міського голови Костянтин Петрочук побували на заводі з виробництва біоетанолу «БІО ПЕК», аби перевірити, чи він є джерелом смороду та чи працює.

За словами місцевих мешканців, вони помітили, що пізно ввечері, два дні підряд, над заводом помітний дим.

«Ми прийшли перевірити чи працює завод. Бо всі почули різкий запах. Вчора наша ініціативна група на чолі з депутатом Борисом Смалем зняли на відео дим, який виднівся на заводом», – розповідає місцева мешканка Світлана Гонзуленко.

«В соцмережах поширили відео, що «БІО ПЕК» знову працює і знову чути нестерпний різкий запах. Ми якраз поверталися з Києва з Верховної Ради з брифінгу щодо того ж таки заводу. Прибули на місце, тут були громадські активісти із числа місцевих мешканців. Вони зафільмували, що завод працює, над ним помітний дим. Користуючись статусом народного депутата, ми таки  потрапили на завод. Припускаємо що за час, поки ми сюди добиралися, тут встигли щось приховати», – зауважила народний депутат України Ірина Констанкевич.

Натомість, виконуючий обов’язки директора підприємства «БІО ПЕК» Юрій Проник, переконує, що завод зупинений, лишень проводяться очисні роботи.

«Ми проводимо процес промиття труб градильні. Воду для цього використовуємо артезіанську, яка дуже жорстка, тож пом’якшуємо її сіллю. Воду ганяють по колу і вона починає випаровуватися», – пояснив Юрій Проник.

Додамо, що сьогодні, аби переконати громадськість, що завод зупинений для журналістів туди влаштували прес-тур.

Депутат Луцької міської ради Борис Смаль запевняє: за роботою заводу уважно стежать місцеві мешканці, тому справу просто так не залишать.

Голова Волинської обласної ради Ігор Палиця під час сесійного засідання, яке відбулося 26 травня, зауважив: для вирішення проблеми роблять усе, що в їхніх силах.

«Біоетанольний завод не працює – ми вже переконалися в цьому. Те, що знаходиться на відстійниках, постійно «гаситься», щоб не було ніяких запахів. З’являється запах від каналізації, куди місцеві м’ясовиробники зливають відходи. З ними, як відомо, рік тому Луцька міська рада уклала договори. Ми намагаємося все зробити, аби в місті не було жодних неприємних запахів. На жаль, те, що не робилося роками, тепер мусимо робити в стислі терміни», – сказав Ігор Палиця.

Загалом укладено 60 договорів «Луцькводоканалу» з підприємствами, в рамках яких і дозволено зливати нечистоти у  каналізацію. Відбувається це в районі вулиці Мамсурова.  Серед шляхів вирішення проблеми – зобов’язання даних підприємств облаштувати на своїх територіях очисні споруди. 

Comentários


bottom of page