top of page

У Києві відкрили меморіальну дошку видатному волинянину


Нещодавно у Києві відкрили меморіальну дошку видатному волинянину Данилу Курдельчуку. Про це на своїй сторінці Facebook повідомила народний депутат України Ірина Констанкевич.

«Зусиллями МГО «Волинське братство», родини відкрили у Києві меморіальну дошку Курдильчуку Данилу Марковичу – великому Волинянину, висококласному юристу-міжнароднику. Народжений у селі Куликовичі Маневицького району, пройшов складну дорогу професійного становлення, він стояв біля витоків української державності і фундатором, головою, згодом президентом Української іноземної юридичної колегії.  Дійсно Людина з великої літери.  Дякую Голові Ради «Волинського братства» Сергію Шевчуку, Президенту об`єднання Миколі Жулинському, видатним волинянам Віктору Набруску та багатьом іншим за вшанування світлої пам`яті Данила Марковича Курдельчука», – зазначила у дописі Ірина Констанкевич.

Данило Курдельчук увійшов в історію України, як голова Міжнародного громадського об’єднання «Волинське братство», заслужений юрист України, народний посол України, Президент Української іноземної юридичної колегії «Укрінюрколегія», Почесний громадянин Волині.

Народився Данило Курдельчук 2 січня 1944 року в селі Куликовичі Маневицького району. У 1967 році закінчив відділення міжнародного права юридичного факультету Київського державного університету ім. Тараса Шевченка і був зарахований на посаду консультанта Представництва Ін’юрколегії в Українській РСР і Молдавській РСР. Через десять років став заступником керівника Представництва, а в 1987-му його керівником. З проголошенням незалежності України, наприкінці 1991 року, коли союзна Ін’юрколегія оголосила про закриття свого Представництва в Києві, було створено Українську іноземну юридичну колегію, Президентом якої відтоді й до останнього дня свого життя був Данило Курдельчук.

У 1994 – 2004 роках Данило Курдельчук – член Наглядової ради Українського національного фонду «Взаєморозуміння та примирення» при Кабінеті Міністрів України. Неодноразово брав участь у міжнародних переговорах у складі офіційних делегацій України як член делегацій та юридичний радник.

Член Ради товаровиробників та роботодавців при Президентові України (1996 – 2000 рр.), Президентської ради Української асоціації міжнародного права, Віце-президент Світового конгресу українських юристів, Заступник голови Спілки юристів України, голова Міжнародного громадського об'єднання «Волинське братство», член Наглядової ради Східноєвропейського національного університету ім. Лесі Українки, співзасновник Міжнародного благодійного фонду «Дитяче серце» та низки інших благодійних організацій.

Відійшов у засвіти на 73-тьому році життя  – 30 вересня 2016 року, похований у с.Куликовичі.

Читайте новини на нашій сторінці у Facebook

Comments


bottom of page