top of page

У КІВЕРЦІВСЬКІЙ ОТГ ОСВІТЯНАМ БРАКУЄ КОШТІВ, ГОЛОВА РОЗВОДИТЬ РУКАМИ. ФОТО


Вчора під час робочого візиту до Ківерцівського району народний депутат Ірина Констанкевич зустрілася з освітянами новоствореної громади. На порядку денному одне питання – недостатньо коштів освітньої субвенції, тому вже незабаром вчителі можуть залишитися без заробітної плати.

Голова Ківерцівської ОТГ Володимир Жгутов розводить руками і каже, що виною всьому держава, яка недофінансовує освіту. Як вихід із ситуації він пропонує провести так звану оптимізацію, зокрема закрити звозівську школу.









«Ми будемо проводити оптимізацію, бо коштів не вистачає, зокрема відбудеться скорочення педагогічних працівників, ймовірно потрібно буде закрити Звозівську школу», - наголосив посадовець.

Це неабияк обурило народного депутата Ірину Констанкевич, яка наголосила, що згідно закону, що в початкова школа має бути за місцем проживання дітей. Нардеп зауважила, що керівництво ОТГ не шукає шляхів для економічного розвитку, а щоб зекономити хоче закривати заклади освіти.

«Ви не можете протизаконним шляхом закрити школу, чому Ви проблеми в освітній галузі вирішуєте шляхом закриття шкіл? За такою логікою в наступному році Ви знову школи закриватимете?», - зверталася Ірина Констанкевич.

Підтримували нардепа і ківерцівські освітяни. Зокрема директор звозівської школи Алла Яценюк розповідає, що закриття їх освітнього закладу не вирішить проблеми, адже вдасться зекономити лише 360 тисяч гривень, а потрібно 8 мільйонів.

«Сьогодні нам кажуть, що будуть закривати школу, але не кажуть, де людям шукати роботу і найголовніше куди ходитимуть наші діти», - констатувала Алла Яценюк.

Заступник директора школи №4 м. Ківерці Василь Шпорук теж обурений  таким ставленням до освітян.

«Перед виборами Ви нам багато обіцяли і показували на слайдах, а вийшло зовсім навпаки», - звертався Василь Шпорук до очільника міста Володимира Жгутова.

Також посадовець подякував за підтримку шкіл народному депутату Ірині Констанкевич.

«Ви людина слова, пообіцяли нам комп’ютерний клас і вже через три тижні він був об лаштований. Ви дуже багато для нас робите, тому хочу подякувати від імені всієї громади», - звернувся Василь Шпорук до нардепа.

У підсумку за пропозицією Ірини Констанкевич буде створена робоча група, яка буде напрацьовувати пропозиції щодо виходу освітньої галузі Ківерцівської ОТГ із кризової ситуації.

Також нардеп пообіцяла, що підготує всі необхідні звернення на Міністерство, організує брифінги у Верховній раді, а при потребі піде з ківерцівськими освітянами до Міністра освіти Лілії Гриневич аби школи не закривалися, а освітяни отримали свої заробітні плати.

Читайте новини на нашій сторінці у Facebook

Comments


bottom of page