top of page

У ЛУЦЬКУ ВІДБУВСЯ ПЕРШИЙ ПРАВНИЧИЙ ФОРУМ


Вчора в приміщенні центральної бібліотеки Східноєвропейського національного університету відбувся правничий форум «Підготовка правника відповідно до європейських стандартів та сучасних вимог ринку праці», за участю працівників правничої професії та роботодавців.  Захід був приурочений до 25-річчя заснування юридичного факультету СНУ.

Під час круглого столу присутні обговорили сучасні тенденції  та інновації у сфері правничої освіти, визначили кращі практики забезпечення якості практичної підготовки правника, підготували рекомендації та меморандуми щодо взаємної співпраці та розвитку.

Серед присутніх провідні фахівці в галузі юриспруденції, чиновники, політики. Зокрема під час дискусії обговорили і порядок проходження студентських практик.

«Важливим аспектом в юриспруденції є отримання практичних навичок нашими студентами, зокрема і під час проходження студентських практик. Важливо щоб наші юристи отримували практичні навички у різних установах: адвокатурі, суді, прокуратурі», - наголосив юридичного факультету СНУ Володимир Кравчук.

Відповідна практика вже давно запроваджена і успішно діє закордоном. Переймала міжнародний досвід у США і привезла її на Волинь народний депутат Ірина Констанкевич.

«Головною тенденцією сучасного ринку праці в Україні є постійний пошук його учасниками свого «місця під сонцем» в непростих економічних і політичних умовах. Навіть така престижна та високооплачувана професія як юрист опинилася поза бортом. Тому переймаючи міжнародний досвід ми повинні готувати кваліфіковані кадри відповідно до вимог ринку праці, щоб вони потім не шукали «кращої долі» на збиранні полуниці чи яблук у наших сусідів. Головне практичні навичка, досвід, який студенти повинні набувати ще під час навчання у так званих юридичних клініках. Ця модель успішно працює в університетах США і я змогла ознайомитися в університетах Вашингтона, Лексінгтона і Шарлотсвілля. Подібну практику потрібно більш широко розгортати і в наших університетах», - наголосила Ірина Констанкевич.

І Правничий Форум показав, що загалом, зміст і методологія викладання в українських вищих, правничих школах зберігають радянські підходи, що впливає на розуміння права студентами-правниками та імідж правничої професії. Невиправдано повільно відбувається перехід до викладання та засвоєння студентами питань філософії й принципів права, оволодіння цінностями правової держави та осмислення забезпечення нової якості і ролі правника та правничої професії у вільному демократичному суспільстві Головний недолік чинної системи освіти – брак у випускників прикладних вмінь і навичок, їх невміння застосовувати на практиці набуті теоретичні знання.

Серед опитаних роботодавців немає принципових розходжень щодо занять прикладного характеру, які мають входити до обов’язкової програми навчання студентів юридичних ВНЗ та факультетів, щоб формувати у них професійні вміння і навички. Особлива увага – опанування процесуальних предметів в ході реальної практики із залученням успішних практиків до викладання і забезпечення якості навчального процесу.

На завершення відбулося підписання ряду важливих меморандумів.

Читайте новини на нашій сторінці у Facebook

Comments


bottom of page