top of page

У ЛУЦЬКУ ВІДБУЛАСЬ МІЖНАРОДНА КОНФЕРЕНЦІЯ "ЛЮДИНА МІЖ ЦЕРКВОЮ І СВІТОМ"


У Волинській православній богословській академії відбулася науково-практична конференція на тему «Людина між Церквою і світом: від антагонізму до синергії».

З вітальним словом до присутніх звернулися митрополит Луцький і Волинський Михаїл, який наголосив, що людина завжди повинна прагнути стати ближчою до Бога і знайти своє місце у цьому світі.


Привітала учасників конференції і народний депутат Ірина Констанкевич.


«Кожній людині слід збагачуватися духовно. Коли людина вдосконалена в душевних якостях і вже вона чинить правильно, тому що інакше чинити вона не може, тоді дійсно можна сказати, про таких людей, що вони духовні. Палітра християнських вартостей та ідеалів є основою для розпізнавання добра. Саме на цій основі ми маємо навчитися розв’язувати проблеми, приймати рішення і реалізувати вибір у своєму житті», - наголосила Ірина Констанкевич.
Зверталися до присутніх і ректор ВПБА протоієрей Володимир Вакін, ректор Відкритого православного університету Святої Софії-Премудрості протоієрей Георгій Коваленко (Київ), проректор з наукової роботи та інновацій Східноєвропейського національного університету ім. Лесі Українки Андрій Бояр та проректор з науково-педагогічної роботи Луцького національного технічного університету Валентин Талах.

Архіпастир підкреслив важливість пошуку богословської думки, яка допомагає людині знайти Христа, відшукати місце Бога в серці людини. За словами високопреосвященного, спілкування учасників конференції, прийняті рішення впливають на молоде покоління, яке слухає нас, на майбутніх душпатирів. Тому слід пам’ятати, що він нас може залежати, які цінності для них будуть пріоритетними.
У пленарному засіданні із доповідями виступили доктор філософії, кандидат богослів’я архімандрит Кирило (Говорун) із США, завідувач відділу філософії та історії релігії Інституту філософії імені Г. С. Сковороди НАН України Людмила Филипович, кандидат філософських наук Ігор Сацик. Потому відбулися секційні заняття.


У ході конференції обговорили такі питання: криза людської особистості в умовах глобалізації, сприйняття людини і Церкви в історії людських цивілізацій, порівняльний аналіз місця людини в християнстві та інших релігійних традиціях світу, вчення Священного Писання про взаємини людини з Церквою і світом, формування Православної еклезіології, антропології та космології у творах Святих Отців, Церква і людина в сучасному інформаційному просторі тощо.

Підсумком стало прийняття резолюції, у якій учасники закликали до співпраці в процесі створення в Україні єдиної помісної Української Православної Церкви та вирішення життєво-важливих питань усіх небайдужих не лише з церковного осередку, але й громадськості.

За підсумками наукового заходу буде видано збірник матеріалів.

Читайте новини на нашій сторінці у Facebook

Comments


bottom of page