top of page

У ЛУЦЬКУ ВІДБУЛАСЬ ПРЕЗЕНТАЦІЯ КНИГИ "АФОРИЗМИ ТА ФІЛОСОФСЬКІ РОЗДУМИ ЄВГЕНА СВЕРСТЮКА "У СЯЙВІ СЛОВ


…«Одна справа знати правду, а інша справа жити правдою»… Є.Сверстюк

 Сьогодні у Луцьку відбулась презентація книги «Афоризми та філософські роздуми Євгена Сверстюка «У сяйві слова», яка зібрала у Палаці культури міста Луцька письменників, поетів, журналістів, видавців і простих поціновувачів творчості легендарного волинянина.

Видавець і упорядник Андрій Криштальський, якого доля поєднала з Євгеном Сверстюком розповів, що сьогодні, багато афоризмів Євгена Сверстюка використовується сучасними письменниками та літераторами, а тому в нього виникла ідея об’єднати все це в одній книзі, яка і отримала назву «У сяйві слова».


«З Євгеном Олександровичем нас поєднала доля, а познайомив нас мій батько, який разом із Сверсюком був у підпіллі. А далі, Євгена Олександровича очікували випробування концтаборами. І ось, коли його, політичного в’язня відпустили на п’ять днів провідати хвору маму, то бачачи Сверстюка на центральній площі у Горохові, люди переходили на іншу сторону дороги, боячись привітатись з арештантом. Не боявся тільки мій батько, який теж був засуджений за політичні переконання. Тієї ночі Євген Олександрович ночував у нас, де я і мав честь з ним познайомитись», - поділився життєвою історією Андрій Криштальський.


Євген Сверстюк – уродженець села Сільце Горохівського району дуже любив свою малу батьківщину і хотів видаватися лише на Волині, а його унікальні твори – це система дороговказів, якою ми сьогодні керуємось.


Завітала на презентацію і народний депутат Ірина Констанкевич, яка знала Євгена Сверстюка особисто і саме їй він довірив передати книги із особистої бібліотеки на Волинь, які нині зайняли гідне місце у музеї Лесі Українки СНУ.


«Я горда тим, що знала Євгена Сверстюка, сьогодні я дякую йому за роки дружби і він назавжди залишиться світлим спогадом у моєму житті. Продовжується наше спілкування з дружиною Євгена Олександровича, п. Валерією, і їй дуже втішно, що тут, на Волині його пам’ятають. У рік ювілею видатного волинянина я звернулася з депутатським запитом до Міністерства культури аби відзначити 90-річний ювілей на гідному рівні», - розповіла нардеп.

Свого часу про Євгена Сверстюка було знято більше 10 телевізійних фільмів, які транслювалися по всьому світу.


Найтеплішими словами Євгена Сверстюка згадували такі видатні волиняни як Олександр Пирожко – заслужений журналіст України, відома вчителька і громадський діяч Олеся Ковальчук, письменниця Надія Гуменюк, заслужений вчитель України Ніна Горик і багато інших, адже Євген Сверстюк – це людина, яка боролася за правду і жила правдою.

 …«Велику силу має слово вільне й чесне і великої енергії йому додає дзвін обірваного життя»… «Афоризми та філософські роздуми Євгена Сверстюка «У сяйві слова»

Читайте новини на нашій сторінці у Facebook


Kommentare


bottom of page