У ЛУЦЬКУ ВІДБУЛОСЬ ВІЧЕ ВЛАСНИКІВ АВТО З ЄВРОРЕЄСТРАЦІЄЮ. ФОТОРЕПОРТАЖ


Сьогодні, 11 листопада, на Театральній майдані обласного центру відбулось віче проти нового закону щодо розмитнення автомобілів із європейською реєстрацією.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: «ВЛАДА ХОЧЕ ДІСТАТИ ТИСЯЧІ ЄВРО З КИШЕНЬ І БЕЗ ТОГО ДОВЕДЕНИХ ДО ЗУБОЖІННЯ УКРАЇНЦІВ», - ІРИНА КОНСТАНКЕВИЧ ПРО «ЄВРОБЛЯХИ» Ініціаторами зібрання є громадська організація «Автомайдан Волині» та автомобілісти Волинської області, що звернулись ГО із пропозицією захисту власних прав. На заході відбулось активне обговорення закону № 8487 «Про внесення змін до Податкового кодексу України щодо оподаткування акцизним податком легкових транспортних засобів», який Верховна Рада ухвалила у другому читанні, не вирішує проблему так званих євроблях. Це неабияк обурило суспільство, адже у результаті прийнятих  законів люди муситимуть або платити кошти, або, для кого сума мита непосильна, – вивозити авто з країни.


«Мене як громадянина й автомобіліста обурило те, що специфіка нового закону не відповідає достаткам простих людей. Закон повинен забезпечувати доступне розмитнення автомобілів кожному громадянину. Тільки тоді ми зможемо сформувати цивілізований ринок вживаних автомобілів. На жаль, намагань створити такий ринок ми не бачимо поки ні від держави, ні від запропонованого законопроекту. Сьогодні тут зібрались автомобілісти задля спільного обговорення закону та пошуку шляхів вирішення проблеми», – повідомив активіст громадської організації «Автомайдан Волині» Радим Романюк.  «Наразі відбувається настільки хитра політична гра, коли на «бляхи», намагаються повісити всіх собак: проблеми із бюджетом, затримку пенсій, невиплачені зарплати шахтарям. В усьому винні «бляхи»! Дивуюсь, як у війні на сході «бляхи» не звинуватили!», – відзначив Михайло Катрук, львівський громадський активіст, співзасновник громадської спілки «Доступне авто».

Взяла участь в обговоренні і народний депутат Ірина Констанкевич. Парламентар переконана, що у таких законів люди муситимуть або платити кошти, або, для кого сума мита непосильна, – вивозити авто з країни. Чи цього хотіли українці? Парламент же показав зразкову активність – 250 голосів ЗА тисячі євро з кишень і без того доведених до зубожіння українців.

«Спільно з громадськими активістами із Львівщини УКРОП підготував законопроекти , які зареєстровані у Верховній Раді і в основу яких покладені напрацювання активістів, що узагальнили пропозиції громадян, які ввозили вживані автомобілі. У Верховній раді було кілька законопроектів, що пропонували норми, які були б прийнятними як для власників автомобілів, так і були б ефективними для наповнення бюджету. Зокрема, це законопроекти, що скасовували акциз, мито на усі автомобілі, не лише легкові, вносили зміни до податкового та митного кодексу. На жаль, жоден із них не підтримали нардепи. Ірина Констанкевич нагадала, що нардеп Олександр Шевченко пропонував норму, за якою застосовували б 500 євро для легалізації ввезених вживаних автомобілів. Втім, ці економічні принципи не були враховані парламентом», - зауважила Ірина Констанкевич.

Читайте новини на нашій сторінці у Facebook