top of page

У ЛУЦЬКУ ВІДКРИЛИ МУЗЕЙ СУЧАСНОГО УКРАЇНСЬКОГО МИСТЕЦТВА


Більше 800 об’єктів живопису, графіки, скульптури, інсталяції, відеоарту понад 100 найкращих українських авторів ХХ–ХХІ століть було зібрано у музеї Корсаків, покликаного сприяти розвитку та популяризації українського мистецтва.

 Площа постійної експозиції закладу становить близько 2000 кв. м, на яких розмістилися 12 зал із творами, що представляють Львівський модернізм 1930–1960-х років, Одеський нонконформізм 1970–1990-х років, трансавангард і неомодернізм Тернополя, Івано-Франківська та Львова 1980–1990-х років, альтернативні об’єднання Києва 1960–1990-х років, герметичні кола Львова, Луцька та Ужгорода 1970-х років, актуальне мистецтво тощо.

За словами фундатора Музею сучасного українського мистецтва, бізнесмена Віктора Корсака, однією з цілей його створення є наближення людей до мистецтва, а мистецтва до людей.


Після відкриття та офіційного перерізання червоної стрічки, усі присутні мали можливість оглянути експозицію музею.

У планах фундаторів є організація фестивалів перформансу та відеоарту, гостьових лекцій та концертів сучасної музики, театральних вистав та демонстрація арт-фільмів.

У рамках роботи музею влаштовуватимуть майстер-класи для дорослих та дітей із досвідченими митцями-практиками різних сфер: живопису, фото, скульптури, графіки, а восени почне працювати Академія сучасного мистецтва та дизайну.

Музей сучасного мистецтва планує організувати співпрацю із школами, коледжами, університетами регіону: екскурсії в період навчання та канікул, проведення уроків в атмосфері музею та мистецьких конкурсів, а також започаткувати школу підвищення кваліфікації вчителів малювання загальноосвітніх, музичних та художніх шкіл, для викладання у якій залучать найкращих художників та мистецтвознавців України.

Побувала на відкритті і народний депутат України Ірина Констанкевич.

«Відкриття музею сучасного українського мистецтва для Луцька є явищем безпрецедентним. Тут зібрані твори найкращих світових художників, а також київських, львівських і волинських митців. Цей музей по праву може конкурувати з сучасними музеями Європи. Луцьку неймовірно пощастило, адже це стане візитівкою нашого міста, тому я хочу щиро подякувати засновникам Лесі та Віктору Корсакам, які втілили цей проект у життя», - зауважила Ірина Констанкевич.

Читайте новини на нашій сторінці у Facebook

Comments


bottom of page