top of page

У ЛУЦЬКУ – ЗАСІДАННЯ ПАРЛАМЕНТСЬКОГО ОСВІТНЬОГО КОМІТЕТУ


У п’ятницю, 24 листопада 2017 року у Луцьку відбудеться виїзне засідання комітету з питань освіти і науки Верховної Ради України. 

Захід на Волині відбувається з ініціативи народного депутата від УКРОПу, голови підкомітету з питань позашкільної, професійної (професійно-технічної), фахової передвищої освіти та освіти дорослих Комітету Верховної Ради України з питань науки і освіти Ірини Констанкевич. 

У першій половині дня учасники ознайомляться із діяльністю закладів освіти Луцька. Зокрема, відвідають та поспілкуються з колективами Луцького вищого професійного училища будівництва та архітектури, Волинського обласного еколого-натуралістичного центру, Волинського обласного ліцею із посиленою військово-фізичною підготовкою імені Героїв Небесної Сотні, Східноєвропейським національним університетом імені Лесі Українки.

О 9.00 в овальному залі Волинської облдержадміністрації запланована зустріч членів комітету з головою Волинської обласної ради Ігорем Палицею та головою Волинської обласної державної адміністрації Володимиром Гунчиком. 

З 14.00 розпочнеться обговорення проблемних питань освітньої сфери. Місце проведення – актова зала Східноєвропейського національного університету ім. Лесі Українки (пр. Волі, 13).

О 16.30 відбудеться прес-конференція учасників засідання.

Довідково. Професійну освіту Волинської області забезпечують 19 закладів професійно-технічної освіти державної форми власності. Серед них: 3 центри професійно-технічної освіти, 5 вищих професійних училищ, 5 професійних ліцеїв, 2 професійно-технічні училища, 2 заклади соціальної реабілітації, 3 заклади освіти, підпорядковані ВНЗ. 

Окрім того, підготовку робітників здійснює ще 31 професійно-технічний навчальний заклад І атестаційного рівня різних форм власності та підпорядкування. За рахунок коштів обласного бюджету здійснюється фінансування 16 закладів професійної освіти, м. Луцька – 5, державного бюджету – 2. 

Станом на 01.10.2017 року у закладах професійної освіти області робітничу кваліфікацію здобувають майже 8,7 тисяч учнів.

У 2018 році на обласний бюджет Волині держава планує «перекинути» ще 10 профтехучилищ.

Народні депутати від «Українського об’єднання патріотів – УКРОП» зареєстрували у Верховній Раді два законопроекти, які мають відновити права професійно-технічної та фахової передвищої освіти. Документами пропонується, зокрема, дозволити фінансування профтехосвіти не лише з місцевих, а й із державного бюджету. Законопроекти вже пройшли попереднє обговорення на комітеті з питань освіти і науки

Comentários


bottom of page