У ЛУЦЬКУ ПРЕЗЕНТУВАЛИ КНИГУ ПРО ВОЛИНЯНКУ НАТАЛІЮ УЖВІЙ


У Волинському національному університеті імені Лесі Українки (Волинський національний університет імені Лесі Українки) відбулася презентація книга Наталії Колесніченко-Братунь «Ужвій. У піжмурки з долею».

На презентації була присутня автор книги Наталія Колесніченко-Братунь, народна депутатка України Ірина Констанкевич, гендиректор видавництва «Фоліо» (Видавництво Фоліо) Олександр Красивницький, проректор ВНУ з навчальної роботи та рекрутації Юрій Громик (Юрій Громик), викладачі та студенти.

«Ужвій. У піжмурки з долею» – четверта художня книжка письменниці Наталії Колесніченко-Братунь. Героїня книги – Наталія Ужвій, визначна актриса, красуня і муза митців. У неї закохувалися, її наслідували, обожнювали. Ця розповідь є своєрідною спробою авторки, пов’язаної з Наталією Ужвій родинними зв’язками, розгадати код родової пам’яті, розгледіти за символами, знаками, невипадковими випадковостями, приховане за лаштунками долі героїні.

Ірина Констанкевич прокоментувала, що книга про Наталію Ужвій - це естетична та пізнавальна насолода. «Така книга має бути у бібліотеках українських родин, вона спонукає до сучасних паралелей», - наголосила парламентарка.

Ірина Констанкевич придбала 10 екземплярів книги «Ужвій. У піжмурки з долею», аби передати їх бібліотекам 23 округу.

Наталія Михайлівна Ужвій – українська актриса, лауреат Національної премії України ім. Тараса Шевченка у галузі театрального мистецтва, уродженка Волині.

З 1936 року вона – актриса Київського українського драматичного театру імені Івана Франка, на сцені якого протягом півстоліття зіграно десятки образів у п’єсах В. Шекспіра, О. Островського, І. Франка. Однією зі сценічних вершин Ужвій вважається роль Ганни в спектаклі «Украдене щастя» за п’єсою Франка (постановка Гната Юри).

У кіно – з 1926 року (перша роль – Галя Домбровська у фільмі «ПКП»). Також знімалася у фільмах: «Тарас Шевченко», «Прометей», «Земля». Брала участь в одному з перших фільмів Сергія Параджанова – «Українська рапсодія» (1961 р.).