top of page

У ЛУЦЬКУ ПРОХОДИТЬ МІЖНАРОДНИЙ ФЕСТИВАЛЬ "БЕРЕГИНЯ". ФОТОРЕПОРТАЖ


Нещодавно у Луцьку стартував VIII Міжнародний фестиваль українського фольклору «Берегиня». До Луцька приїхали майстри із різних куточків України: Запоріжжя, Сумщини, Тернопільщини, Рівненщини, Житомирщини. Чого тільки не продають: глиняний та керамічний посуд, вишиванки, прикраси, дерев'яні вироби, рушники, мед тощо. Лучани та гості міста після Молитви за Україну Свято-Троїцькому Кафедральному Соборі  урочистою ходою з піснями та танцями пройшли дл Луцького замку де й відбулося відкриття.

На свято українського фольклору  приїхали колективи від українських громад Польщі, Литви, Білорусі, Молдови, Естонії, Румунії та Франції, а також із майже всіх областей України та районів Волині.Святковий настрій приїхали дарувати і колективи із волинського Полісся: «Оргінія» із Любешівського району, "Криниця" із Камінь-Каширського та інших районів Волині.

До свята патріотичного духу долучилися і наші земляки з «Волинського братства»

Цьогоріч «Берегиня» набула нового змісту – героїко-патріотичного та об’єднає у собі козацькі та повстанські пісні, адже Волинь є унікальним регіоном, де зберігають й відтворюють звичаї і пісенну творчість козацької доби та періоду національно-визвольних змагань.

Привітали учасників фестивалю народний депутат України Ірина Констанкевич, голова Волинської ОДА Олександр Савченко, заступник голови Волинської обласної ради Роман Карпюк, в.о. Луцького міського голови Григорій Пустовіт.

«Вітаю усіх учасників зі стартом міжнародного фестивалю «Берегиня». Цей фестиваль є свідченням нашої ідентичності та тисячолітньої культури. Сьогодні я хочу щиро подякувати всім, хто підтримав цей фестиваль, хто доклав усіх зусиль для того, щоб на цей фестиваль приїхала така велика кількість людей. Сьогодні тут звучить українська пісня, що додає нам сили, що особливо важливо у час війни. Такими фестивалями ми стверджуємося як українці і показуємо всьому світу, що у нас є велике майбутнє», - наголосила народний депутат Ірина Констанкевич.

 Восьмий Міжнародний фестиваль українського фольклору «Берегиня» проходитиме на Волині  10 -13 серпня. У програмі фестивалю: культурно-мистецькі дійства у Луцькому замку, на етнографічних майданчиках у центрі міста, в міському парку культури і відпочинку імені Лесі Українки, в приміщеннях обласних театрів, Палацу культури за участі самобутніх фольклорних колективів з усіх районів і міст області, різних регіонів України, а також української діаспори  близького і далекого зарубіжжя.

Читайте новини на нашій сторінці у Facebook

コメント


bottom of page