top of page

У ЛУЦЬКУ 90-РІЧЧЯ ЄВГЕНА СВЕРСТЮКА. ФОТОРЕПОРТАЖ


Сьогодні, 13 жовтня у Музеї Лесі Українки СНУ, що у Луцьку відбулися наукові читання, присвячені пам’яті Євгена Сверсюка під назвою «Вільна розмова на велику тему».

Євген Сверстюк був яскравою постаттю в когорті шістдесятників, і вже тоді його філігранно огранене слово було сповнене великої суспільної місії. Його життя ще більше стало жертовним свідченням, коли його, невинного, запроторили за ґрати як "особливо небезпечного державного злочинця". Висока громадянська й моральна постава Євгена Сверстюка стала не лише духовним джерелом для вʼязнів пермських концтаборів, а й моральним вироком усій комуністичній системі. Визначна подія зібрала філологів, істориків, журналістів та студентську молодь, щоб обговорити духовний, публіцистичний, творчий спадок. Найтеплішими словами Євгена Сверстюка згадували усі присутні, зокрема видавець Андрій Криштальський, представниця Інституту національної пам’яті Леся Бондарук, заслужена вчителька Олеся Ковальчук, науковці Галина Яструбецька, Світлана Богдан, Лариса Семенюк, Сергій Романов, народний депутат Ірина Констанкевич, яка приклала максимум зусиль аби бібліотека Євгена Сверстюка зберігалися саме на Волині, в університеті Лесі Українки.

 «Євген Олександрович – це унікальна людина, яка без перебільшення є моральним авторитетом українського суспільства. Уся його діяльність як журналіста, публіциста, головного редактора газети «Наша віра» засвідчили його патріотичну громадську поставу. Це була перша релігійна газета, незалежна, політично незаангажована, в якій лейтмотивом проходила ідея єдиної української православної церкви, а визначальним став концепт "Бог і Україна". Мала честь і радість бути знайомою з Євгеном Олександровичем особисто, який для мене був уособленням сили, віри та патріотизму», - наголосила Ірина Констанкевич.

Нагадаємо, Євген Сверстюк народився у селі Сільце Горохівського району. Належить до когорти дисидентів-шістдесятників і є політв’язнем радянської епохи. Був редактором православної газети "Наша віра", президентом Українського ПЕН-клубу, доктором філософії і автором кількох книг та численних публікацій. Нагороджений Орденом Свободи. Один з учасників ініціативної групи «Першого грудня» — створеного у 2011 році об'єднання українських інтелектуалів та громадських діячів. У її складі був одним з авторів Національного акту свободи — пропонованого Верховній Раді України суспільного договору, який опублікували 14 лютого 2014 року і мав на меті знайти шляхи виходу з політичної кризи.

Читайте новини на нашій сторінці у Facebook

Comentarios


bottom of page