У ЛЮБЕШОВІ ХОЧУТЬ ОБЛАШТУВАТИ СУЧАСНИЙ МУЗЕЙ


У Любешові група активістів мріє про створення музею в центрі містечка. Про експонати та розвиток турбуються самі люди, а нині йде мова про його подальшу долю.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: ІРИНА КОНСТАНКЕВИЧ ОГЛЯНУЛА БУДІВНИЦТВО НОВОЇ ШКОЛИ У ГІРКАХ

Любешів – це батьківщина багатьох видатних людей, територія на якій відбувалося чимало визначних подій, дивно, що в такому славетному містечку не було добре музею. Десять  років знадобилося для того щоб у Любешові його все-таки створили, однак сучасний стан музею далекий від ідеалу.

Директор музею Геннадій Сарапін стверджує, що увага до віддалених районів та селищ у сфері культури та краєзнавства повинна бути така ж як і до міст. У цій справі у пана Геннадія знайшлося чимало однодумців, які впевнені, що їм вдасться відродити минуле та зберегти сучасне.

Запросили до музею і народного депутата Ірину Констанкевич. Прагнення активістів відродити минуле, показати історію Любешівщини вражає, каже нардеп, однак просто мрій мало, бо музей потребує величезних вкладень, тож  варто брати участь у грантах, шукати інвесторів,  а для привернення уваги придумувати щось нове та для початку необхідний план.

Варто зауважити, що у цьому ж приміщенні  за підтримки депутата Волинської обласної ради Миколи Бущука у любешівському відділенні Товариства польської культури на Волині імені Еви Фелінської відкрили кабінет, де щонеділі проходитимуть заняття з польської мови для всіх охочих діток.

Недільна школа діятиме у старовинній любешівській споруді, збудованій у XVIII ст. Вона відома як кляштор або школа піярів. Саме тут свого часу навчався Тадеуш Костюшко.

Читайте новини на нашій сторінці у Facebook