top of page

У МАНЕВИЧАХ ВІДКРИЛИ НАЙБІЛЬШИЙ ПАМ’ЯТНИК БДЖОЛІ ТА ВСТАНОВИЛИ РЕКОРД УКРАЇНИ. ФОТО


У Маневичах відкрили найбільший в Україні пам’ятник бджолі. Його висота – 3,3 м, довжина – 2,6 м, розмах крил – 2,5 м.

Урочисте відкриття відбулося 14 жовтня на центральній площі селища.

 Ідея належить голові Маневицького осередку бджолярів Волинської землі «Ройовий стан» Сергієві Ващуку. Раніше він розповідав, що зі 178 пасічників та підприємців області осередок зібрав 100 тисяч гривень для відкриття цього пам’ятника. Необхідну фінансову допомогу також надали і народний депутат Ірина Констанкевич та депутат Луцької міської ради Сергій Шкода. Робили Бджолу луцькі майстри-ковалі – Віктор Семенюк та Віктор Щасливий.

Експерт Книги рекордів України Віталій Іваницький зафіксував новий рекорд у номінації «Найбільший пам’ятник бджолі».

Привітати жителів селища Маневичі з відкриттям та новим досягненням приїхала і народний депутат України Ірина Констанкевич.

«Ідею Сергія Панасовича я відразу підтримала, бо в ній було найголовніше - прагнення уславити працю бджолярів і подарувати Маневичам найбільший пам`ятник бджолі як символ мирної праці», - наголосила Ірина Констанкевич.

Також слова подяки від нардепа звучали на адресу майстрів виробу – Віктора Семенюка і Віктора Щасливого, які вже вписані в історію Волині тим, що вони викували не один десяток унікальних робіт. Коли розпочалася війна на Сході України Віктор Семенюк із сином вирішили продати свої витвори, аби за отримані гроші купити автомобілі для наших захисників. Розуміючи цінність цих унікальних робіт, Ігор Палиця, засновник фонду «Тільки разом» придбав ці роботи, щоб вони лишилися в рідному місті. Сьогодні ця колекція прикрашає Луцький замок. А нині окрасою центральної площі смт. Маневичі став пам’ятник Бджолі-трудівниці.

Автор ідеї Сергій Ващук розповів, що саме сьогодні здійснилася його мрія – встановити на Волині пам’ятник бджолі. На завершення урочистостей присутні виконали гімн пасічників Волині, а святковий настрій присутнім дарували місцеві аматорські колективи та медова ярмарка і частування.

Нагадаємо, що в Україні вже є три пам’ятники бджолі – на Закарпатті, в Тернополі та в Івано-Франківській області.

コメント


bottom of page