top of page

У пам’ять про Героя – вишневий сад


Ківерцівська молодь долучилася до Всеукраїнської акції «Посади дерево миру». Еко-патріотичний захід присвятили своєму землякові, який загинув під час Революції гідності – Василеві Мойсею. Серед сотень вишень, лип та дубочків – саджанці від народного депутата Ірини Констанкевич.

 «Останнього дня, коли ми з братом працювали по господарству, Василь висловив мрію: на земельному наділі у Небіжці висадити вишневий сад. – розповів учасникам заходу брат Василя Мойсея, Героя Небесної Сотні, священик Роман Мойсей. - Він любив компот з вишень. Не судилося посадити Василю сад, бо куля снайпера у лютому 2014 року забрала його життя. Але його мрія живе… 22 вишні ми з родиною посадили на тій ділянці. Сьогодні закладаємо вишневий сад у Ківерцях на згадку про Василя і в пам’ять про те, що ми - сила».

Відтак, вишневий сад носитиме ім'я Василя Мойсея.

Учні працювали з ентузіазмом і особливими почуттями, адже у цьому саду – здійснення мрії молодої людини, яка загинула, захищаючи честь їхньої спільної країни і право називатися українцем. Президент учнівського парламенту Ківерцівської школи №4 Олександра Красовська, яка нещодавно побувала на Алеї Героїв  у Києві під час екскурсії Верховної Ради, вперше бере участь у такому заході. На її думку, це вчить бережливо ставитися до природи, а також виховує почуття патріотизму.

До  закладання фруктового саду і лісового масиву долучилися Ківерцівський міський голова Володимир Жгутов, екс-голова районної ради, перший заступник в.о. Луцького міського голови Григорій Недопад, радник народного депутата України Ірини Констанкевич Лариса Понєдєльнік, представник Фонду Ігоря Палиці «Тільки разом» Ольга Матвійчук, депутат міської ради від політичної партії "УКРОП" Юрій Аверчук, а також члени партійного осередку УКРОПу Віктор Кирилюк та Микола Раунець. Як правильно висаджувати дерева скеровували працівники НПП «Цуманська пуща» і ДП «Ківерцівське лісництво». Та все ж головна роль належала молоді - учням 10-их класів Ківерцівської ЗОШ І-ІІІ ступенів №4.

 «Ківерцівщина – благодатна земля, на якій виростають справжні патріоти Батьківщини, –  зауважила радник народного депутата України Лариса Понєдєльник. -  Вони ставали на захист свого краю у буремні роки Першої і Другої світових воєн, вони і нині стали на захист свободи українського народу під час подій на Майдані і в часи АТО. І ми сьогодні маємо виховувати нашу молодь на прикладах відданості і героїзму таких хлопців, як Василь Мойсей, Іванко Тарасюк і інших. Вишневий сад Василя Мойсея, до витоків якого долучається і народний депутат України Ірина Констанкевич, буде завжди нагадувати майбутнім поколінням про  жертовність заради їхнього майбуття, і буде кликати до кращого, до світлого».

Comments


bottom of page