top of page

«У ПИТАННІ ЗАПРОВАДЖЕННІ РИНКУ ЗЕМЛІ УРЯД ДЕМОНСТРУЄ НЕСАМОСТІЙНІСТЬ»


Рішення, які завтра ухвалюватимуть на засіданні парламентського комітету з питань аграрної та земельної політики  про перенесення розгляду законопроєкту про запровадження ринку землі сільськогосподарського призначення, можуть бути оскаржені в Конституційному суді. Про це у сьогоднішньому ефірі телеканалу «Рада» розповіла народний депутат України, членкиня депутатської групи «За майбутнє» Ірина Констанкевич. Як пояснила нардеп, рішення про перенесення засідання цього комітету суперечить Регламенту.

«Наша депутатська група «За майбутнє» не підтримуватиме земельний законопроєкт у другому читанні. Ми виступаємо за те, що ринок землі повинен працювати в інтересах України, для зростання її економіки. Зараз ми спостерігаємо зовнішній тиск при розгляді земельного питання. Але потрібно добре зважити, що ми більше втрачаємо: 5,5 мільярди доларів траншу від МВФ, з яких 3,5 мільярди підуть на погашення зовнішніх боргів, чи ми втрачаємо майбутнє України? У питанні запровадженні ринку землі уряд демонструє несамостійність та не зовсім патріотичну позицію. Але 63 % українців проти, аби у такий спосіб, який пропонується законопроєктом, продавали землю», - зазначила Ірина Констанкевич.

Комітет з питань аграрної та земельної політики почав розгляд законопроекту про запровадження ринку землі сільськогосподарського призначення вчора, 11 грудня. Розгляд перенесли на сьогодні, 12 грудня. Депутат від «Слуги народу» Артем Чорноморов запропонував провести засідання у закритому режимі 13 грудня через вчорашню бійку після засідання цього комітету. Нардепи від фракції «Свобода» Едуард Леонов та Ігор Мірошниченко вступили у сутичку  з нардепом «Слуги народу» Андрієм Богданцем.

Довідково. 13 листопада Верховна Рада ухвалила у першому читанні законопроєкт про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо обігу земель сільськогосподарського призначення (№2178-10). Його підтримали 240 народних депутатів. Розгляд у другому читанні законопроєкту про ринок землі заплановано на пленарний тиждень 17-20 грудня.

Читайте новини на нашій сторінці у Facebook

Comments


bottom of page