top of page

У рамках програми «Здоров’я – кожному мешканцю села» консультації лікарів отримали понад 3000 людей


У Ківерцівському районі з ініціативи та за підтримки народного депутата Ірини Констанкевич започатковано програму «Здоров’я – кожному мешканцю села». У її рамках відбуваються виїзні прийоми лікарів у селах в приміщеннях ФАПів. Тут роблять кардіограми, підбирають окуляри. Огляд проводять терапевт, педіатр, акушер-гінеколог, окуліст. І до них завжди величезні черги. За день фахівці приймають по 150-260 (!) пацієнтів. Загалом консультаційну допомогу отримали понад 3000 людей. Згодом географія програми розширилася й на інші райони 23-го виборчого округу Ірини Констанкевич – Камінь-Каширський, Маневицький та Любешівський.


«Статистика свідчить, що смертність серед сільського населення в 1,5 раза перевищує цей показник у містах, – ​розповідає народний депутат Ірина Констанкевич.  – ​Так виходить: що далі людина від районної лікарні, амбулаторії, то менше шансів у неї на ранню діагностику, ефективне лікування. Отож ми вирішили: якщо не можуть ці сотні чи тисячі хворих дістатися до закладів, де б їм надали медичну допомогу, потрібно їхати до них. Саме так народилася ідея програми «Здоров’я — ​кожному мешканцю села». Нашу ініціативу підтримали головні та профільні лікарі районних лікарень, за що хочу їм щиро подякувати».


Заступник головного лікаря КЗ «Ківерцівський районний центр первинної медико-санітарної допомоги», лікар загальної практики – сімейний лікар Олена Левасюк:

«На мою думку, головна причина безвідповідального ставлення до свого здоров’я – саме брак коштів. Тому програма «Здоров’я – кожному мешканцю села», започаткована та підтримана народним депутатом Іриною Констанкевич, украй необхідна та дієва. Зокрема, під час профілактичних оглядів в рамках програми ми виявляли чимало випадків серцево-судинних захворювань, діагностували підозри на онкозахворювання. На жаль, статистика щодо останньої хвороби у нашому районі висока – понад 1000 пацієнтів. Щороку рак молодшає. А вчасне виявлення онкології дозволяє зберегти життя людині.

Спостерігаючи за роботою нашого народного депутата Ірини Констанкевич, укотре підтверджую переконання: там, де жінка – там завжди порядок. Вона проста, людяна, щира. Завжди працює з людьми і для людей. Саме таким і повинен бути справжній народний обранець».

Завідувач акушерсько-гінекологічного відділення Ківерцівського районного територіального медичного об’єднання, голова постійної комісії Волинської обласної ради з питань соціальногозахисту населення, охорони здоров’я, материнства та дитинства Людмила Тимощук:

«Ірина Констанкевич – справжній народний депутат, адже вона не лише постійно спілкується з мешканцями 23 округу, а й допомагає у розв

Чимало Ірина Мирославівна робить і для розвитку медицини. Зокрема, завдяки народному депутату для нашої лікарні придбали сучасне обладнання на більш, як півмільйона гривень

З ініціативи та підтримки Ірини Констанкевич у нашому районі почала діяти програма «Здоров’я – кожному мешканцю села», яка передбачає надання первинної консультативної допомоги вузькопрофільними лікарями сільському населенню. Це украй важливо, адже дістатися до лікаря до районного центру чи Луцька часто люди не можуть собі дозволити. Під час цих профоглядів ми діагностували захворювання на ранніх етапах. Така діагностика дозволяє в подальшому зберегти здоров


Читайте новини на нашій сторінці у Facebook

Kommentare


bottom of page