top of page

У СТОБИХІВЦІ – ДІТИ НЕ В ШКОЛІ, А У ХОТЕШОВІ – АВАРІЙНА УЧНІВСЬКА ЇДАЛЬНЯ


Народний депутат від УКРОПу Ірина Констанкевич звернулася до Міністра освіти і науки України Лілії Гриневич щодо ситуації зі школами в Камінь-Каширському районі.

Зокрема, в селі Стобихівка з першого вересня батьки не пускають дітей до школи, мотивуючи це тим, що навчальний заклад замалий для цього села та аварійний.

У Стобихівці – 206 дітей дошкільного віку, а в школі навчається 240 учнів. Тому зовсім скоро заклад потребуватиме 400 місць для навчання.

Схожа ситуація в селі Олениному, де є потреба у будівництві нової школи.

«У селі Стобихівка виникла потреба негайного втручання Міністерства освіти і науки України, адже батьки налаштовані категорично, що діти не підуть до цієї школи з ризиками для життя, поки не буде представника влади профільного міністерства з гарантіями та чітким планом дій щодо вирішення проблеми, проведення експертизи стану приміщень школи, визначення ступеня аварійності, документування недоліків, складання кошторисної документації, включення до переліку фінансування з державного бюджету. Це дозволить зняти соціальну напругу та здійснювати подальшу роботу щодо залучення можливих ресурсів для вирішення проблеми, – йдеться у зверненні нардепа. – У 2016 році піднімалося питання щодо створення опорного закладу на базі Карасинської школи з  філією у селі Стобихівка. Однак, цього так і не відбулося. Окрім того, незважаючи на прозвітовану готовність шкіл у Волинській області до нового навчального року, в селах Оленине та Хотешів шкільні їдальні не забезпечені належними умовами. В селі Соснівка, де навчається 60 дітей, здійснено добудову корпусу філії з ознаками порушення законодавства».

Так, за інформацією народного депутата, у 2016 році була створена опорна школа І-ІІІ ступеня села Пнівне із Соснівською філією. З державного бюджету на цю школу було використано майже 2 мільйони гривень для обладнання навчальних кабінетів. Пнівненська школа не заповнена навіть на третину, попри те, що розрахована на 450 місць. Соснівська ЗОШ І-ІІ ступенів має 70 місць. Незважаючи на те, що в Соснівці отримали новий шкільний автобус, замість того, щоб довозити старшокласників з філії в опорну школу, тут добудовують окремий корпус без проектно-кошторисної документації.

 Крім того, згідно з документами, в ЗОШ І-ІІ ступеня села Оленине всі приміщення школи – аварійні. Одне з приміщень в 2015 році знесли і на тому місці батьки збудували нове. У 2013 році прийняли рішення про будівництво нової школи, вже звели фундамент. У 2016 році обласна рада виділила 1 мільйон гривень на будівництво, а в цьому році із коштів фонду соцеконому спрямовано 200 тисяч гривень на цей об’єкт.

У своєму зверненні Ірина Констанкевич просить  Міністра освіти і науки Лілію Гриневич взяти під особистий контроль ситуацію, що склалася в селі Стобихівка, а також доручити перевірку вказаних фактів щодо невідповідності умовам станів приміщень ЗОШ в селі Оленине та  селі Хотешів. bottom of page