top of page

ФАХОВА ПЕРЕДВИЩА ОСВІТА ПОТРЕБУЄ ЗАХИСТУ


Передання навчальних закладів І-ІІ рівнів акредитації на баланс місцевих бюджетів означатиме вбивство української фахової передвищої освіти. Про це на засіданні парламентського комітету з питань науки і освіти заявила народний депутат Ірина Констанкевич. Комітет Верховної Ради з питань науки і освіти рекомендував парламенту виключити пункт щодо передання навчальних закладів І-ІІ рівнів акредитації, що входять до складу університетів, на баланс місцевих бюджетів під час розгляду проекту державного бюджету на 2019 рік.

 «Я категорично проти того, щоб ці навчальні заклади без належного аналізу їхньої освітньої діяльності, фінансово-економічної спроможності, а також урахування можливостей місцевих бюджетів списком перекидали на плечі місцевих громад. За аналогією до процесів у профтехосвіті, які зараз спостерігаються після їхньої передачі на місця, можемо стверджувати, що це дорога до нищення ще однієї галузі освітньої системи», – зауважила нардеп.

Йдеться про коледжі й технікуми, що входять до складу вищих державних навчальних закладів III-IV рівнів акредитації. При цьому не було проведено жодного аналізу можливостей місцевих бюджетів перебрати на себе таку ношу.

 «Я не тільки проти того, щоб парламент порушував це питання в контексті бюджету 2019 року. Вважаю, що ми маємо відтермінувати це питання до ухвалення закону про фахову передвищу освіту. Доки ми не ухвалимо новий закон, жодних процесів з передання на місцевий рівень запускати не можна», – наголосила Ірина Констанкевич.

Уряд хоче позбавити державного фінансування 69 навчальних закладів. До переліку потрапили навіть установи педагогічного профілю, на базі яких донині готували найкращих спеціалістів. Під загрозою закриття опинилися коледжі й технікуми культурно-мистецького профілю, в яких навчаються унікальні обдаровані діти. «Влада не має права знищувати ці заклади. Якщо уряд не може знайти кошти на їхнє фінансування, то нехай звернеться до «Нафтогазу». Можливо, там поділяться мільярдними прибутками», – наголосила пардаментар.

Читайте новини на нашій сторінці у Facebook

Comentarios


bottom of page