ФОРМУВАННЯ ПІДРОЗДІЛІВ ТЕРОБОРОНИ: ВОЛИНСЬКИЙ ДОСВІД


Питання розгортання територіальної оборони в Україні і на Волині зокрема, обговорила народна депутатка від «ЗА МАЙБУТНЄ» Ірина Констанкевич в ефірі телеканалу «РАДА».


«Формування підрозділів тероборони та їх матеріально-технічне забезпечення давно на часі. На місцях влада змогла адаптуватися до актуальних викликів. На центральному рівні і щодо цього питання бачимо гальмування… Передбачені у держбюджеті на тероборону 2,7 млрд грн досі не перерозподілені. А це потрібно робити негайно», - поділилась Ірина Констанкевич.


Цього тижня Ірина Мирославівна мала нагоду провести кілька нарад із військовими, обласним керівництвом та представниками громад. Ознайомились із тим як відбувається процес розгортання тероборони на місцях. Координація дій між усіма гілками влади є. Це позитивно.


Однак є фактори, які ускладнюють процес розбудови територіальної оборони. Найголовніший - відсутність фінансової підтримки з центру.


● Волинь – прикордонний регіон (ділянка державного кордону з Республікою Білорусь та Республікою Польща складає понад 442 км). штучно створена в Білорусі на кордоні з Польщею міграційна криза, розгортання на її території військових формувань РФ створюють довготривале напруження та ускладнюють в прикордонні суспільно-політичну обстановку;


● місцеві бюджети обмежені незначними розмірами свого перевиконання (у 2021 році для виконання завдань ТрО з обласного бюджету виділено лише 250 тис. грн);


● приміщення, виділені для кадру підрозділів ТрО, потребують належного юридичного оформлення та ремонту.