top of page

ХВОРИХ НА КОРОНАВІРУС ПРИЙМАТИМЕ ВОЛИНСЬКА ОБЛАСНА ЛІКАРНЯ


Як уберегти Волинь від поширення коронавірусу обговорювали на спільній нараді під головуванням народного депутата України, члена групи «За майбутнє» Ігоря Палиці, лікарів, обласної та луцької міської влади. Участь у нараді також взяла народна депутатка Ірина Констанкевич.

Ігор Палиця переконаний, що в Україні поки немає епідемії коронавірусу, адже немає тестів для виявлення таких хворих. Додамо, що в країні є наразі лише одна лабораторія, яка робить аналізи хворих з підозрою на коронавірус.

На Волині до режиму роботи в умовах повного карантину готують Волинську обласну клінічну лікарню, вже перепрофілювали 4 відділення.

Як розповів в.о. директора Волинської обласної лікарні Олександр Дудар, наразі у цьому медзакладі можуть одночасно прийняти 150 пацієнтів. Є 20 спроможних дихальних апаратів. Наразі кисню достатньо для поточних потреб. Але, якщо з’являться хворі, його може не вистачати.  

Щоб обслуговувати 150 пацієнтів, на одну зміну потрібно 108 медичних сестер, 36 лікарів, 72 санітарки і ще 18 працівників, які забезпечуватимуть логістику і постачання витратних матеріалів.

За попередньої інформацією, дітей з підозрами на коронавірус також госпіталізуватимуть до Волинської обласної клінічної лікарні.

На забезпечення лікарень в умовах запобігання та боротьби з коронавірусом Ігор Палиця виділяє зі свого Фонду «Тільки разом» 20 мільйонів гривень.

Ірина Констанкевич запитала в головного медика Волині Ігоря Ващенюка щодо можливої готовності приймати пацієнтів у районних лікарнях.

За словами начальника управління охорони здоров’я Волинської облдержадміністрації, до прийому пацієнтів через відсутність обладнання не готові Турійська, Локачинська та Шацькі районні лікарні. Всі інші в області виявили готовність облаштовувати відділення для прийому пацієнтів з підозрами на коронавірус.

Ірина Констанкевич наголосила, що необхідно якомога швидше визначити районні лікарні, відділення у яких облаштовуватимуть для прийому хворих з коронавірусом або з його підозрою, розробити алгоритми дій цих медзакладів в умовах надзвичайного стану, визначити обсяги потреб в обладнанні та засобах захисту,  необхідне фінансування.

Ігор Палиця доручив в максимально стислий термін розробити всю логістику, інструкції і схеми роботи Волинської обласної клінічної лікарні при розрахунку 600 ліжкомісць на місяць. Також до понеділка мають сформувати список необхідного обладнання, лікарських засобів і матеріалів та порахувати, який бюджет необхіден для їх закупівлі.

Comments


bottom of page