top of page

«ЦЕЙ ТУМБЛЕР МОЖЕ ОПУСТИТИСЯ І КУДИ ВОНИ ПРИЇДУТЬ, В ПРИЛІСНЕ?», - ІРИНА КОНСТАНКЕВИЧ ПРО СИТУАЦІЮ Н


Народні депутати, громада та працівники ДП «Волиньторф» просять владу не блокувати роботу підприємства, аби вони мали можливість працювати і годувати сім’ї в себе вдома, а не виїжджати на заробітки. Адже без виділення нових площ під розробку підприємство зупиниться вже навесні 2019 року. Про це йшлося під час чергової сесії Волинської обласної ради. Нагадаємо, тривалий час діяльність «Волиньторфу» ускладнена через те, що свого часу колишній голова Волинської ОДА Володимир Гунчик саботував накази про виділення нових земель підприємству для видобутку торфу. Окрім того, працівники ДП «Волиньторф» занепокоєні можливістю приватизації підприємства.

Сьогодні ДП «Волиньторф» є тим підприємством, яке видобуває 55% всього торфу в Україні. На Волині залишилось лише два прибуткових підприємства з видобутку торфу – «Волиньторф» і «Рівнеторф», бо інші підприємства вже «положили», а тепер і взялися до цих двох.

«Присутні тут «попередники», зробили все, аби знищити «Волиньторф», а я кажу: «не вбивайте» успішне підприємство», - заявила під час виступу на сесії Волинської обласної ради народний депутат Ірина Констанкевич.

 Нардеп розповіла, що під час засідання Комітетів Верховної ради стало відомо, що ЛЬвівська політехніка призупиняє свою роботу, бо їм немає чим опалювати і це вже не перший випадок. Водночас Фірташ і багато інших посадили Україну на таку «голку», що зіскочити звідти можна тільки через надзусилля і «Волиньторф» - це підприємство, яке демонструє, що ми можемо боротися за свій сегмент на енергоринку.

«В мене тоді виникає питання до центральної та місцевої влади, чи вони не знають про цінність волинського торфу, про яку пишуть діти у наукових роботах? Вони добре знають, що це вихід із енергетичної кризи, але напевно нашій державі не потрібен цей вихід. Зараз в державі всі обленерго перетворилися на приватні підприємства, а один момент цей тумблер може опуститися і куди вони приїдуть, в Прилісне, на «Волиньторф», а торфу там уже не буде», - обурювалася Ірина Констанкевич.

Парламентар наголосила, що всі ми маємо людям чесно дивитися у вічі, бо ті де були нещодавно при владі не зможуть цього робити, не зможуть поїхати в Камінь-Каширський район, тому що там немає госпітального округу, немає дороги…

 «Куди мої виборці з Любешівського району будуть їздити, якщо в тої бабці заболіло серце, їй там вмирати, тому що вона не доїде до Ковеля? Це все ланки одного процесу, що свідчить про те, що влада безвідповідальна, вона не чує і не бачить людей», - запитувала нардеп.

Зрештою, депутати Волиньради звернулися до Кабінету Міністрів України, Служби безпеки України, Національного антикорупційного бюро України, Спеціалізованої антикорупційної прокуратури Генеральної прокуратури України, Комітету Верховної Ради України з питань запобігання і протидії корупції щодо критичної ситуації, яка склалася на державному підприємстві «Волиньторф», через загрозу припинення господарської діяльності.

Читайте новини на нашій сторінці у Facebook

Commentaires


bottom of page