top of page

ЦІНА ЗА ДОМАШНЄ НАСИЛЛЯ - 10 КГ ЦУКРУ (АБО 170 ГРН)


Саме такими наразі є штрафи за домашнє насильство - від 170 до 340 грн. І їх монобільшість вирішила законсервувати.

Народна депутатка Ірина Констанкевич закликала нардепів підтримати законопроєкт депутатської групи «Партія «ЗА МАЙБУТНЄ» №3908 «Про внесення змін до статті 173-2 Кодексу України про адміністративні правопорушення щодо збільшення адміністративної відповідальності за вчинення домашнього насильства».

Депутати «Групи «ЗА МАЙБУТНЄ» пропонували збільшити штрафи, адже наразі вони мізерні 170-340 грн. І не виконують своє каральне призначення.

Ірина Констанкевич зазначила: «На жаль, пройшли альтернативні норми про виправні роботи для насильників. Більшість звикла говорити про сімейні цінності, а не відстоювати їх».

«Відтак проблема законсервована і не буде вирішуватися. Співчуваю усім жінкам, а саме вони у 87% стають жертвами сімейного насилля», - додала народна обраниця.

Ірина Констанкевич пояснила: «Ми підтримали альтернативний законопроєкт, тому що вважаємо, що з насильством у сім’ї треба рішуче боротися. І оскільки саме депутати від ЗМ підняли цю тему, розгорнули дискусію, будемо і надалі продовжувати різними способами боротися проти сімейного насилля, це і збільшення штрафів ( ми готуємо правки), і виправні роботи, і профілактична робота. Наша група «за» комплексне вирішення цієї суспільної проблеми, продовжуємо далі працювати».

Довідково:

Минулий рік у світі та в Україні став піковим за масштабами вчиненн домашнього насильства.

Причин тут багато і одна з них це пандемія коронавіруса, яка змусила жертв насильства постійно перебувати

під одним дахом з кривдниками.

У 2020 році Національна поліція зафіксувала понад 208 тис. скарг на домашнє насильство. 141 людина зазнала тяжких травм, а 74 людини загинули.

За даними ОБСЄ, в Україні дві третини жінок після 15 років пережили хоча б один випадок психологічного, фізичного або сексуального насильства.

Kommentare


bottom of page