top of page

ЧАС РІШУЧИХ ДІЙ: В УКРОПІ ВИМАГАЮТЬ ПОВНІСТЮ ЗАБОРОНИТИ РОСІЙСЬКИЙ БІЗНЕС В УКРАЇНІ


Представники «Українського об’єднання патріотів» підготували законодавчу ініціативу щодо посилення економічних санкцій проти Російської Федерації. Проект закону № 8117 «Про внесення змін до Закону України «Про санкції» щодо запобігання іноземній військовій агресії проти України» розробили народні депутати від УКРОПу Тарас Батенко, Ірина Констанкевич, Віталій Купрій, Валентин Дідич, Олександр Дубінін, Олександр Шевченко, Віктор Шевченко та позафракційний нардеп Андрій Денисенко.

Документ передбачає повну заборону діяльності російського бізнесу в Україні. Обмеження стосуються абсолютно всіх юридичних осіб і громадян РФ, а також іноземних підприємств, частки яких належать росіянам. Про це під час брифінгу у Верховній Раді заявив голова УКРОПу, народний депутат Тарас Батенко.

«Рішучі санкції треба накладати не словами, а конкретними справами. Російський капітал слід заборонити в усіх сферах життя України. Натомість влада продовжує цинічно торгувати з ворогом на четвертому році війни», – підкреслив парламентар.

За його словами, бізнес агресора займає третину української банківської системи. Сукупно російські банки контролюють близько 130 мільярдів гривень. Крім того, в Україні безперешкодно функціонують кремлівські дипломатичні установи. Йдеться не тільки про посольства та консульства, а й про слабко законспіровану контору ФСБ «Россотруднічєство». Федеральне агентство продовжує вербувати українців, незважаючи на численні пікети активістів.

Утім, українські бізнесмени також не гребують співпрацею з РФ. Це стосується не лише одіозних олігархів, а й президента Петра Порошенка.

«Компанії президента виробляють солодощі в Росії і продають їх на окупованих територіях. Влада ж спрямовує державні дотації олігархам, які мають бізнес в РФ», – зауважив народний депутат від УКРОПу Олександр Шевченко.

Водночас нардеп від «Українського об’єднання патріотів» Віталій Купрій відзначив лукавство президента, який закликає західних партнерів посилити санкції проти РФ, тоді як в Україні квітне російський капітал.

«Поки не покладемо цьому край, війна триватиме. Податки, які сплачує український бізнес до бюджету РФ, повертатимуться кров’ю наших патріотів», – наголосив парламентар.

Також в УКРОПі пропонують запровадити обов’язкове маркування товарів із країни-агресора й заборонити виведення російського капіталу.

Comentários


bottom of page