top of page

«ЧАША ТЕРПІННЯ» ПЕРЕПОВНЕНА: БАТЬКИ ПЕРЕКРИЛИ ДОРОГУ ЧЕРЕЗ ШКОЛУ У СТОБИХІВЦІ


Жителі села Стобихівка Камінь-Каширського району разом з дітьми стоять обабіч дороги Ковель – Маневичі та готові перекрити дорогу. Вони вимагали оголосити тендер на побудову школи в їхньому селі.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: БУДІВНИЦТВО ШКОЛИ В СТОБИХІВЦІ: ЧОМУ «ВІЗ» І ДОСІ ТАМ? Як повідомляють очевидці, місцеві жителі хочуть, аби Департамент регіонального розвитку та житлово-комунального господарства Волинської ОДА оголосив тендер на побудову школи. З їх слів, відповідна документація вже пройшла експертизу, за яку заплатили 58 тисяч гривень. Селяни погрожують блокувати з дітьми дорогу доти, доки в ОДА не оголосять тендер. Розпочати акцію планують о 13:00.

Нагадаємо, розробили проект нової школи, вартість якого становить не 120 млн грн за цінами 2012 р., а  114 млн 207 904 грн грн.

Натомість, як переконаний Ігор Палиця, коли б проект виготовляло волинське комунальне підприємство, котре спеціалізується на подібних роботах, здешевило би проект і натомість побудувати не одну, а дві школи. 26 вересня облрада виділила для спорудження школи 3 млн грн. Один мільйон скерували цільовим призначенням, решта – зарезервовані. «Якщо з Києва ми отримаємо гарантійний лист, що, наприклад, за 2 роки з Держбюджету нам дадуть решту необхідних для будівництва школи коштів (орієнтовно 78-81 млн грн), ми їх використаємо. Якщо ж ні, то не бачу сенсу закопувати гроші волинських платників податків у черговий котлован, який за рік просто обсунеться», – сказав Ігор Палиця. Новопризначений очільник Волинської ОДА Олександр Савченко в квітні пообіцяв батькам, що будівництво розпочнуть до 1 вересня, однак, в серпні під час чергового візиту голови ОДА в Стобихівку Савченко озвучив, що не виконав своєї обіцянки, бо на той час проект тільки передали на експертизу. Будівництво надалі відклали, а батьки не пустили дітей в школу чекаючи цього будівництва Проте, під час чергового візиту голови ОДА людям пояснили, що проект на експертизі, тож будівництво знову відклали.

Із фонду соціально-економічного розвитку у 2017 році на поновлення документації  народний депутат Ірина Констанкевич спрямувала 100 тисяч гривень,  однак, навесні виявилося, що ця документація не дійсна, тому за розпорядженням голови Олександра Савченка була замовлена нова. В червні 2018 року Ірина Констанкевич спрямувала ще 500 тисяч гривень на будівництво цієї школи.

Також, Ірина Констанкевич звернулася до міністра освіти Лілії Гриневич із проханням взяти під особистий контроль ситуацію, що склалася в селі Стобихівка, та забезпечити її ретельне дослідження і розв’язання, адже у цьому питанні вона солідарна з батьками школярів і допоки одні роблять, то інші обіцяють.

Нову школу селянам обіцяють вже понад десять років. Батьки дітей у Стобихівці втомилися чекати обіцяного і сьогодні вранці заявили готовність перекрити дорогу, якщо не буде оголошений тендер. Як результат – через кризу виконавчої влади, яка не чує і не розуміє людей заручником ситуації стали діти. Такими  діями або швидше бездіяльністю виконавча влада довела людей до відчаю і вони готові були йти на самі кардинальні кроки. Станом на 13:01 стало відомо, що тендер на будівництво школи у Стобихівці оголосили, тому блокувати дорогу мешканці села не будуть, але чи розпочнеться будівництво, питання, яке залишається без відповіді, бо вже може не дозволити зима. Реальним виходом із ситуації, може стати подання Волинської ОДА даного об’єкту на фінансування в 2019 році із Державного фонду регіонального розвитку, тому що за кошти місцевого бюджету таку школу не збудувати.

Читайте новини на нашій сторінці у Facebook

Comments


bottom of page