top of page

ЧИ БУДУТЬ КРАЩЕ ЛІКУВАТИСЯ УКРАЇНІ?


Про це законопроєкт №6306 щодо удосконалення надання медичної допомоги.

Позитиви у законопроєкту є: НСЗУ надаються інструменти контролю за якістю медичних послуг, умови для створення реєстру пацієнтів з орфанними захворюваннями і гарантії для підвищення зарплати медикам.

«І на цьому добро закінчується. Бо далі все розписано під розширення платної медицини», - поділилась народна депутатка Ірина Констанкевич, членкиня групи «Партія «За майбутнє»

Якщо коротко: законопроєкт про неконтрольоване зростання кількості платних послуг та вартості медичних послуг. Окрім цього:

● можливе виникнення ситуації зловживань у сфері постачання лікарських засобів при наданні медичної допомоги за програмою медгарантій;

Адже право постачати лікарські засоби можуть отримати суб’єкти господарювання, які не мають досвіду діяльності з торгівлі лікарськими засобами.

● відсутні правові ознаки поняття «госпітальний кластер», «кластерні, надкластерні заклади охорони здоров’я»;

● пропонується вторинну та третинну медичну допомогу замінити спеціалізованою медичною допомогою;

● виключення з повноважень МОЗ затвердження нормативів навантаження лікуючих лікарів може призвести до диспропорцій між навантаженням лікарів в межах країни, в межах одного регіону або й навіть в межах однієї лікарні.

«Найголовніше: чому ми утрималися - розбалансовану недосконалу медичну систему потрібно робити ефективною, покращувати. А не впроваджувати нові правила гри ще й у період максимального навантаження під час пандемії. Система ще не запрацювала повноцінно, а її уже хочуть трансформувати. Лікуватися стане дорожче, а не краще. Бо страхова медицина так і не запрацювала», - підсумувала Ірина Констанкевич.

Commentaires


bottom of page