ЧИ ВДАЛОСЯ ЗНАЙТИ 4 МІЛЬЯРДИ, ВИДІЛЕНІ НА СІЛЬСЬКУ МЕДИЦИНУ? ФОТО


Вчора у селі Боровне, що у Камінь-Каширському районі відбувся виїзний прийом лікарів. Такі профілактичні огляди проводять у рамках програми «Здоров’я – кожному мешканцю села», яка була започаткована народним депутатом Іриною Констанкевич ще влітку минулого року і реалізується за її підтримки.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: «РЕФОРМА СУПРУН» У КАМІНЬ-КАШИРСЬКОМУ РАЙОНІ: СЕЛО БЕЗ ФАПу, ПАЦІЄНТИ БЕЗ ЛІКАРЯ

Цього разу з людьми, які прийшли на консультацію до лікарів, поспілкувалася Ірина Констанкевич.

Пенсіонерка Олена Буць розповідає, що прочитала оголошення, що до села приїдуть лікарі і прийшла, бо немає можливості їхати до райцентру. Жінка хоче потрапити до терапевта та окуліста, бо вже добре не бачить та й серце підводить.На прийом до виїзної медичної бригади завітало аж 112 місцевих жителів, з них сімейний лікар оглянув -24 людини, педіатр- 20, офтальмолог - 76, невропатолог- 18, травматолог- 22.

«Виїзні прийоми у Камінь-Каширському районі відбуваються один раз на місяць, – розповідає офтальмолог Людмила Мальчук. – Люди очікують на приїзд лікарів, для частини з них – це єдина можливість пройти діагностику. Хочу наголосити, що саме через невчасну діагностику у багатьох пацієнтів виявляються патологічні зміни у здоров’ї, хвороби набувають гострої форми, що призводить до незворотних наслідків».

Головний лікар Камінь-Каширської районної лікарні Людмила Потягайло обурена такою медичною реформою, адже сімейних лікарів не вистачає на ту кількість населення, що проживає в районі.

«Якщо МОЗ дозволить добирати лікарю пацієнтів (ред. Нині один сімейний лікар може укласти угоди із 1800 пацієнтами), то це всеодно не покращить якість медичної послуги, адже спеціаліст не в змозі буде охопити таку кількість і якісно виконувати свою роботу», - обурювалася Людмила Потягайло.

Народний депутат Ірина Констанкевич пообіцяла, що виїзні прийоми лікарів відбуватимуться й надалі.

 «У час, коли частина населення в силу різних життєвих обставин не може пройти діагностику, коли в селах не вистачає фельдшерів – не можна говорити про успіх медичної реформи. Цього року на впровадження телемедицини (запровадження дистанційного консультування сільських фельдшерів із вузькопрофільними лікарями за допомогою інтернет зв’язку,  ред.) у сільській місцевості виділили 4 мільярди гривень. Нині важко сказати, як допоможе ця реформа жителям віддалених сіл, які не мають ані Інтернету, ані комп’ютерів. Ми ж вирішили допомогти людям, започаткувавши практику виїзних прийомів лікарів. Селяни, особливо похилого віку або ті, хто мають маленьких дітей, не можуть поїхати у район на діагностику. Тому привезти лікаря до них – поки що найкращий вихід із ситуації», – зауважила Ірина Констанкевич.

Читайте новини на нашій сторінці у Facebook