ЧИ ЗАКРИВАТИМУТЬ НА ВОЛИНІ ВІДДІЛЕННЯ «УКРПОШТИ»?


На Волині працює 480 відділень «Укрпошти», втім прибутковими є всього лиш близько 20.

Про це повідомив заступник  директора Волинської дирекції ПАТ «Укрпошта» Андрій Плахтій 26 жовтня під час ділової зустрічі голів ОТГ Прибужжя, - інформує БУГ.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: ІРИНА КОНСТАНКЕВИЧ ОБУРЕНА СТАВЛЕННЯМ ДО ПРАЦІВНИКІВ НА «УКРПОШТІ»

«Укрпошта не отримує жодної копійки від держави. Ми по суті на госпрозрахунку, нас ніхто не дотує. Відтак ми не можемо бути соціальним підприємством, яке утримуватиме працівників і нічого не заробляє», — зазначив Андрій Плахтій.

«Рано чи пізно станеться ситуація, коли нічим буде платити заробітну плату. Нині по Волині близько 20 відділень поштового зв’язку заробляють на всі 480. Ці кошти витрачають на зарплату та утримання відділень» – додав він.

За його словами, усі сільські відділення – збиткові. Разом з тим, навіть якщо дійде до закриття, це не означає, що села залишаться без поштового зв’язку – споживачі отримуватимуть ті ж послуги, що й раніше. Водночас пошта не зможе працювати без підтримки і сприяння місцевої влади.

Як стало відомо раніше, з 1 січня 2019 року Укрпошта має намір закрити до 7 тисяч стаціонарних відділень, а також звільнити частину адміністративного й виробничого персоналу.

Водночас Андрій Плахтій зазначив, що наразі рішень про закриття якогось  відділення на Волині не прийнято, питання на стадії обговорення.

Під час робочих візитів народного депутата Ірини Констанкевич до найвіддаленіших сіл волинського Полісся, це питання є чи не найактуальнішим. Скаржаться листоноші й на те, що крім мізерної зарплати вони не отримують жодних засобів забезпечення.

«Укрпошта» - це державне підприємство і ми сплачуючи свої податки утримуємо його. Топ-чиновники в «Укрпошті» отримують багатомільйонні зарплати, керівники обласних відділень отримують сотні тисяч зарплати, натомість звичайні працівники, листоноші  отримують по 900 гривень, тому що вони працюють не на повну ставку, а процедура скорочення вже запущена. І все це при тому, що вони возять великі сумки з пресою, листами, а також виконують і не властиві їм функції – продавці супутніх товарів, це умовно кажучи, крупи, мило, шампунь, які їх змушують продавати, а мізерний відсоток із проданого їм ніби до зараховується до зарплати», - обурюється нардеп.З цього приводу, у своєму депутатському запиті до в.о директора "Укрпошти" Ігоря Смілянського Ірина Констанкевич цікавилася, насамперед, баченням розвитку галузі, зокрема, яка оптимізація чекає Волинь, які зарплати у цих чиновників та чи знають вони, які зарплати у звичайних листонош.

У листі-відповіді, що надійшов на адресу Ірини Констанкевич в.о директора "Укрпошти" Ігор Смілянський запевняє, що заробітна плата штатного працівника дирекції волинського відділення ПАТ «Укрпошта» становить 3700 гривень, разом з тим, листоноші отримують більше 2 тисяч гривень.Не залишається осторонь і фонд Ігоря Палиці «Тільки разом», а щоб хоч якось полегшити нелегку працю поштарів дарує їм новенькі велосипеди.

Нагадаємо, що 26 жовтня стало відомо, що Укрпошта може відмовитись від доставки пенсій та закрити відділення у сільській місцевості через нерентабельність. Пізніше  голова компанії уточнив, що відділення не закриють, якщо Пенсійний фонд підвищить тариф на доставку пенсій.

Читайте новини на нашій сторінці у Facebook