top of page

ЧИ ОТРИМАЮТЬ ОСВІТНІ НАВЧАЛЬНІ ЗАКЛАДИ АВТОНОМІЮ?


Вчора на засіданні Комітету з питань науки і освіти розглядалося, без перебільшення, вкрай важливе питання - вирішення подальшої долі коледжів і технікумів у контексті вітчизняного освітнього простору.

Рішенням Комітету було одноголосно підтримано рекомендувати Верховній Раді України прийняти узгоджений і консолідуючий Закон України «Про фахову передвищу освіту» за основу. Між першим і другим читанням є можливість доопрацьовувати документ.


«Історія підготовки законопроекту тривала і перетворилася на справжню епопею. Ми були свідомі того, чим більше проговоримо усі дискусійні питання, тим менше проблем буде згодом. Упродовж п’яти років, від часу прийняття закону «Про вищу освіту», ланка навчальних закладів, яка представляє фахову передвищу освіту, знаходилася у підвішеному стані», - розповідає голова підкомітету з фахової передвищої освіти Ірина Констанкевич.  

Нардеп переконана, що перший крок на законодавчому шляху для розвитку коледжів і технікумів у майбутньому – зроблено, а головне завдання – зробити ланку фахової освіти успішною та вагомою, синхронізувати з існуючим законодавством та створити умови для подальшого розвитку у відповідності запитам суспільства, сучасним професійним стандартам і найголовніше - ринку праці.Напередодні у Луцькому педагогічному коледжі відбулась виїзна нарада щодо обговорення Проекту Закону України «Про фахову передвищу освіту». Участь в які взяли керівники вишів, академій Волині та Рівненщини до структури яких входять коледжі та технікуми. Участь у нараді взяла і народний депутат України Ірина Констанкевич, а також представники Волинської обласної ради та обласної державної адміністрації.

Про основні положення законопроекту розповів представник Міністерства освіти Олег Шаров.

«Основною ідеєю цієї місії, яка на сьогоднішній день з проекту українського законодавства є забезпечення потреб громадян та місцевих громад. Ключова ідея полягає в тому, щоб дати можливість кожній людині здобути професію, яка дозволить їй знайти роботу в межах громади», - наголосив експерт.

Фахова перед вища освіта є необхідною складовою системи освіти, новий час вимагає змін, а одже і нових компетентних фахівців на ринку праці, а особливо це стосується робітничих професій.

«Даний законопроект врегульовує відповідно до нових суспільних змін навчання в коледжах та технікумах та відкриває нові можливості для розвитку цих закладів. Ми поступово рухаємось до того, щоб синхронізувати наше законодавство з європейським, а це дипломи, які будуть визнаватися в Європі та світі», - наголошує народний депутат Ірина Констанкевич.

Парламентар зазначила, що реформування освітньої галузі є необхідним, а тому прийняття закону про фахову передвищу освіту – це надважливе завдання з яким не можна зволікати, адже від цього залежить майбутнє багатьох студентів.

У процесі обговорення учасники наради звернули увагу і на болючі для них питання, а саме управління у сфері фахової перед вищої освіти та забезпечення якості освіти до якої матиме доступ кожен.

Читайте новини на нашій сторінці у Facebook

Comments


bottom of page