top of page

ЧИ Є ІНТЕРНЕТ В СІЛЬСЬКИХ ШКОЛАХ??!!


Період карантину та вимушена діджиталізація населення в черговий раз змусили звернути увагу на проблему забезпечення інтернет-покриттям в школах. Всього в Україні(за даними Міністерства цифрової політики) – 16 317 шкіл, з них 9 773(60%) - мають підключення до інтернету за допомогою оптоволоконних, а 6 544(40%) НЕ МАЮТЬ підключення.

Школи, які локалізуються у великих містах можуть дозволити собі підключення до швидкісного інтернету коштом місцевого бюджету. Проте, ситуація з сільськими школами є складнішою, адже оператори не заходять у невеличкі села через високий термін окупності таких інвестицій.

Протягом 2019–2020 років були проведені тендери на підключення до інтернету та прокладання локальних мереж майже у 10 тис. українських шкіл.

Наразі Мінцифри активно займається розробленням Національного плану розвитку широкосмугового доступу до інтернету (ШСД).

У минулому(2019) році освітня галузь Волині освоїла більше 115 мільйонів гривень, що надійшли з державного бюджету на різні освітні програми. На комп’ютеризацію та інтернетизацію волинських шкіл було спрямовано більше 24 мільйонів гривень.

‼️Не можна дорікати дітям з сільських місцевостей низьким рівнем знань, якщо влада не в змозі забезпечити рівні освітні умови, відповідне матеріально-технічне забезпечення та кваліфіковані кадри.

Масова інтернетизація дозволить отримати доступ до мережі не тільки школярам, а й жителям сіл та містечок. Чекаємо від уряду рішучих кроків і відповідного фінансування.

Comments


bottom of page