top of page

ЧОМУ ГРОМАДИ УСПІШНІ?


В ефірі телеканалу «Аверс» народна депутатка Ірина Констанкевич з депутатом Волинської обласної ради Іваном Киричиком та головою Прилісненської ОТГ Ігорем Терещенком розкривали секрети успіху Прилісненської громади.

Децентралізація як реформа відбувається і може мати успішне майбутнє. Є реальні приклади, зокрема Прилісненська ОТГ, створена у 2016 році, розвивається, працює, розбудовується. Децентралізація має шанс на майбутнє в тому випадку, коли адміністративні та фінансово-економічні ресурси працюють воєдино. Для Прилісненської ОТГ голова Ігор Терещенко є організатором розбудови благоустрою громади, а державне підприємство «Волиньторф» на чолі з Іваном Киричиком, є бюджетонаповнюючим ресурсом, бо 60% податку на доходи фізичних осіб надходить в громаду. В контексті прийдешній місцевих виборів хочу наголосити, що потрібно обирати тих, хто буде нести відповідальність за кожен день перебування на посаді і хто дійсно може робити ефективні зміни.

Депутат Волинської обласної ради Іван Киричик про реформу децентралізації зазначає: «Процес децентралізації допоміг людям на місцях відчути, що від них може щось залежати, що можна жити по-новому. Де є промислові об’єкти, підприємства, лісові господарства результат праці видно, бо сплачуються податки і є за що розвиваються. Влада села і громади зацікавлені в наповненні місцевих бюджетів.»

Голова Прилісненської ОТГ Ігор Терещенко зауважує, що ДП «Волиньторф», сплачуючи податки, спрямовує до місцевого бюджету 6 млн гривень в рік.

Іван Киричик зазначає, що сьогодні мало уваги звертається на промисловість. «Якщо розвинути наші промислові об’єкти, то вони могли б наповнювати бюджет країни не гірше, ніж кредити, які бере держава», - каже депутат облради.

«В контексті цього варто пригадати наше відстоювання ДП «Волиньторф». Якби проблему з приватизацією підприємства не було винесено на публічну площину, без брифінгів, круглих столів, єдиної позиції працівників та громади, ми не змогли б монолітно та єдино відстояти підприємство. На сьогодні відомо, що ДП «Волиньторф» передано Фонду державного майна України сфери управління Міністерства енергетики та захисту довкілля України. Якщо центральна влада не буде чути голос знизу, не буде розуміти і знати проблем і буде відмежовуватися, то значна частина суспільства може опинитися на периферії життя. Суспільство має майбутнє, якщо правильно побудована робота між усіма гілками влади та суспільством!» - наголошує Ірина Констанкевич.

Comments


bottom of page