top of page

Чому наш/«не наш» уряд не розуміє потреби культури як галузі


Міністерство фінансів України блокує скерування коштів, які передбачені на Український культурний фонд, Інститут книги, українське кіно та інші важливі програми культури. Про це в ефірі телеканалу “Еспресо” наголосила народна депутатка, членкиня групи “За майбутнє” Ірина Констанкевич.

“Економіка не матиме сенсу, якщо вона не спиратиметься на гуманітарний фундамент. Грошей завжди не буде вистачати. Але треби визначити пріоритети, куди і як ми рухаємося. Адже освічене суспільство розуміє пріоритетність культурних напрямків як визначальних для гуманітарних горизонтів. Зниження рівня освіти, культурного розвитку неминуче приведе до цивілізаційноі периферії. Домінування  попси, джинси, неякісного контенту в телепросторі - це дорога в нікуди.

Без програм і проектів широкого гуманітарного змісту ми не маємо майбутнього.

Про культуру і освіту, як маргінальні теми у фінансуванні, можуть говорити тільки ті, хто не хоче або не може усвідомлювати їх значення.  Нинішні урядовців демонструють відсутність культурних  та гуманітарних горизонтів.

Те, що відбувається з Центром-Довженка, “Укркінохронікою”, «Національною кіноматикою», багатьма іншими культурними інституціями  свідчить про гуманітарну кризу нашого “ненашого” уряду”, - зазначила нардеп.

Ірина Констанкевич наголосила, що члени парламентського Комітету з питань гуманітарної та інформаційної політики, у складі якого вона працює, одностайно відстоювали фінансування на культуру при розгляді питання щодо секвестру Держбюджету. Спільними зусиллями це вдалося.

“Однак, Мінфін блокує скерування коштів, які передбачені на Український культурний фонд, Інститут книги, українське кіно та інші важливі програми культури. Уряд має дискретне мислення, і до цілісних системних послідовних рішень він просто не готовий. Вважаю, що і цей уряд тимчасовий. Думаю, що скоро і він фіналізує свою роботу через ось таку світоглядну, організаційно-адміністративну імпотенцію”, - додала Ірина Констанкевич.

Comments


bottom of page