top of page

ЧОМУ ОДНИМ ВСЕ, А ІНШИМ НІЧОГО?


З 1 вересня в Україні першокласники навчатимуться за новим державним стандартом і в нових класах, на оснащення яких цього року виділено 1 млрд грн. Відзначимо, що «Нова українська школа» — освітня програма для першокласників, в якій дітям будуть давати більше практики, аніж теорії. До того ж, вони будуть займатися у класах з новою технікою та меблями. 

Для Волинської області на реалізацію освітнього проекту з державного бюджету виділили кошти в сумі 97,379 млн грн. Зокрема, для початкової школи - майже 54 млн грн, для інклюзивної освіти - понад 11 млн грн, для осучаснення і оснащення шкіл - 32,5 млн грн.

Кошти розподіли і забезпечили співфінансування з місцевих бюджетів як цього вимагає постанова Уряду: 10 % для району та ОТГ, 30% для міста.

Однак, відразу стало зрозуміло, що цих коштів не вистачить, а потреби першачків відповідно до програми ляжуть на плечі батьків. Поряд з тим, допоки одні діти освоюють новітні прогами, інші не мають можливості взагалі ходити до школи. У селі Стобихівка Камінь-Каширського району батьки вимагають розпочати будівництво нової школи, а тому у знак протесту не пустили на навчання дітей. У селі майже всі родини багатодітні. Замість 80 дітей, на яких розрахована школа, навчаються втричі більше. Школярі ходять у дві зміни.

Житель Стобихівки Олександр Сущ каже, 10 років селяни ходять із цією проблемою чиновницькими кабінетами. Люди зібрали на будівництво понад півмільйона гривень. «Ми готові допомагати будь-чим. Вже ми зібрали 600 тисяч на цю школу. Не просто вимагаємо, а допомагаємо зі свого боку чим можемо», - розповідає чоловік.

Із фонду соціально-економічного розвитку на зведення школи народний депутат Ірина Констанкевич спрямувала 500 тисяч гривень,  для того аби почати будівництво, однак справа не зрушила з місця. 

То ж допоки у столичних школах думають над тим, як замінити один гаджет на інший або де встановити мультимедійну дошку, то у віддалених селах Волині діти позбавлені елементарного. Зима вже на носі, на Волині у 95 школах станом на вересень 2018 року не обладнано внутрішніх туалетів. 

Народний депутат Ірина Констанкевич обурена таким станом речей.

«Під час робочих поїздок населеними пунктами свого виборчого округу, доводиться бачити як діти не мають елементарного – внутрішньооблаштованих санітарних кімнат. Про це я неодноразово говорила  в Міністерстві та комітеті», - розповідає Ірина Констанкевич.

Читайте новини на нашій сторінці у Facebook

Comments


bottom of page