ЧОМУ ПИТАННЯ РОЗСЛІДУВАННЯ ПОДІЙ ПІД ІЛОВАЙСЬКОМ І ДОСІ СТОЇТЬ НА МІСЦІ?


Щороку, матері та жінки вшновують пам‘ять загиблих українських військових під час Іловайської трагедії. Про акцію протесту жінок загиблих під Іловайськом та Дебальцево, бездіяльність влади в покаранні винних у загибелі військових та добровольців народна депутатка Ірина Констанкевич говорилп в ефірі телеканалу «НАШ».

І через шість років після Іловайського котла досі не надано належну оцінку діям військового керівництва Російської Федерації, злочинці не встановлені, не засуджені та не оголошені у міжнародний розшук.

Під стінами Офісу Президента матері та дружини загиблих вкотре вимагали, аби справу розслідували. Діалог з ОП відбувся, нібито почули, нібито будуть діяти..

«Ми з колегами депутатської групи «Партія «За майбутнє» єдині, хто ініціює створення тимчасової слідчої комісії з розслідування обставин загибелі українських воїнів під Іловайськом, Дебальцево та Слов‘янськом. Але нас не чують або не хочуть чути..» - зазначає Ірина Констанкевич.

Як зазначив лідер партії «За майбутнє» Ігор Палиця: «Рік тому Президент Володимир Зеленський підписав указ про відзначення 29 серпня Дня пам’яті захисників України, які загинули в боротьбі за незалежність, суверенітет і територіальну цілісність держави. Фактично, цей документ був приурочений до тих трагічних подій, що сталися наприкінці серпня 2014 року в Іловайську, а згодом і в Дебальцевому. Але зараз ми бачимо, що Офіс Генерального прокурора займається ганебним «відбілюванням» можливих винуватців цих трагедій. Прокуратура стверджує, що єдиним фактором, котрий призвів до загибелі солдат під Іловайськом, є військова агресія з боку Росії.»

Ірина Констанкевич наголошує: «Влада змінилася, але відповідальність залишилася! Відповідальність перед загиблими воїнами та їхніми родинами і перед усім українським народом!»

Втрати Волинської області під Іловайськом становлять понад сто загиблих і зниклих безвісти, десятки сотень поранених. Також Волинську 51-ОМБР, яка була у всіх гарячих точках війни у 2014 році, а пізніше у складі 128-ї бригади, під Дебальцево, було незаконно розформовано, звинувачено в зраді та дезертирстві.