top of page

«ЧОРНОБИЛЬ. ЙОГО ЗАБУТИ НЕ ДОЗВОЛЯЄ МАЙБУТНЄ»


В 1986 році сталася найбільша техногенна катастрофа не лише в історії України, а й усього людства – вибух четвертого енергоблоку Чорнобильської атомної електростанції. Цього дня у місті Ківерці біля пам’ятного знака ліквідаторам аварії на Чорнобильській АЕС зібралися представники  влади, громадських організацій та просто небайдужі містяни. Поклала квіти біля підніжжя пам’ятника і народний депутат Ірина Констанкевич.

Опісля у залі засідань були обговорені найважливіші питання, що стосуються соціального захисту чорнобильців: лікування, оздоровлення, медичне та пенсійне забезпечення, скасування пільг  ще у 2015 році. Вже в понеділок Ірина Констанкевич матиме зустріч із заступником міністра соціальної політики, де всі наболілі питання будуть озвучені.
«Сьогодні ми повинні зробити все, щоб люди, уражені страшною бідою, все-таки були соціально захищеними. Для мене тема Чорнобиля є болючою не тільки тому, що це доля багатьох українців,  кого зачепила трагедія, а й тих, хто досі проживає в зоні радіоактивного забруднення», - наголосила нардеп.

Довідково. Чорнобильська катастрофа — техногенна, екологічно-гуманітарна катастрофа, спричинена вибухом і подальшим руйнуванням четвертого енергоблоку Чорнобильської атомної електростанції в ніч на 26 квітня 1986 року, розташованої на території Української РСР. Руйнування мало вибуховий характер, реактор був повністю зруйнований і в довкілля було викинуто велику кількість радіоактивних речовин. Відбувся радіоактивний викид потужністю в 300 Хіросім. Катастрофа вважається найбільшою за всю історію ядерної енергетики, як за кількістю загиблих і потерпілих від її наслідків людей, так і за економічним збитком.

Читайте новини на нашій сторінці у Facebook

Comments


bottom of page