ЩО БУДЕ З АМБУЛАТОРІЯМИ НА ВОЛИНІ?


За інформацією Волинської обласної державної адміністрації, в області в рамках проекту «Поліпшення охорони здоров’я на службі у людей», будівельні роботи проходять у 32 амбулаторіях.  Проект фінансується за кошти державного бюджету та Міжнародного банку реконструкції та розвитку. 

Через несвоєчасність та недостатність фінансування у 2019 році частина амбулаторій, які реконструюються або зводяться в рамках проекту «Поліпшення охорони здоров’я на службі у людей», не були здані в експлуатацію.  Про це у своєму запиті до Прем’єр-міністра Олексія Гончарука, міністерки фінансів Оксани Маркарової, голови Комітету  Верховної Ради України з питань бюджету Юрія Арістова наголосила народний депутат України Ірина Констанкевич. 

 «Проблема є вкрай гострою через те, що у  2020 році завершується реалізація даного проекту. Адже відповідно до Угоди про позику, підписаною 19.03.2015 р. між Україною та МБРР, термін виконання проекту встановлений з 15 червня 2015 р. (дата набрання чинності Угодою) до 30 вересня 2020 р. Відповідно, залишається менше восьми місяців для завершення усіх розпочатих інвестиційних проектів», – зазначає нардеп у запиті.

 «Станом на кінець 2019 року вартість фактично виконаних ремонтно-будівельних робіт перевищила 140 млн грн, а сума фактично виплачених коштів не сягала і 90 млн грн. Облдержадмінстрацією було прийнято рішення призупинити роботи на окремих об’єктах до відновлення фінансування у 2020 році», –йдеться у документі про ситуацію з реалізацією проекту на Волині.

«Ситуація ускладнюється й тим, що у Законі України «Про Державний бюджет України на 2020 рік» розмір субвенції для Волині складає лише 112,0 млн грн. При цьому потреба для повного завершення обласного субпроекту, враховуючи зменшення фінансування  у 2019 році, складає майже 183,5 млн грн», – зазначає Ірина Констанкевич. 

Нардеп наголошує, що аналогічна ситуація спостерігається й загалом по Україні. На фінансування вище згаданого проекту за рахунок коштів спеціального фонду державного бюджету передбачено 659,1 млн грн, що складає лише 34,7 % від прогнозованих потреб. 

Для завершення усіх робіт в 32 амбулаторіях, вчасної їх здачі в експлуатацію Ірина Констанкевич вимагає у запиті ініціювати та ухвалити рішення Кабінету Міністрів України щодо збільшення на 2020 рік видатків для обласного бюджету Волинської області до необхідного розміру – 183 496,5 тис. грн.; внести відповідні зміни до Закону України «Про Державний бюджет України на 2020 рік» на розгляд та затвердження Верховною Радою України.