ЩО ПОТРІБНО ДЛЯ ПОКРАЩЕННЯ ЕКСТРЕНОЇ МЕДИЦИНИ НА ВОЛИНІ?


За даними Міністерства охорони здоров'я, найменше «швидких» в Україні – у Волинській області – лише 52 “карети”. На одну машину припадає 19 тисяч 830 осіб. По Україні цей показник – 14 тисяч 211 осіб. Чимало з “швидких” залишилися у спадок ще з радянських часів, особливо — у сільській місцевості. Однак, фактор часу та комплектація цих спецавто має велике значення при наданні першої медичної допомоги.

Українська система екстреної медицини сьогодні недосконала і не забезпечує вчасного, якісного та ефективного реагування. Не виняток і Волинь.

Область розділяє кордони з двома державами, тому маємо значне навантаження автомобільних доріг міжнародного значення і є гостра необхідність приведення служби екстреної медичної допомоги до європейських стандартів.

Вирішення цієї проблеми можливе за рахунок додаткового внесення Волинської області у 2020 році до пілотного проекту розвитку екстреної медичної допомоги в Україні.

З цього приводу народна депутатка Ірина Констанкевич скерувала відповідні звернення прем’єр-міністру України Денису Шмигалю та міністру охорони здоров’я Максиму Степанову.

У документах Ірина Констанкевич наголошує, що для підвищення доступності населення області до якісної екстреної допомоги необхідно вирішити ряд заходів програмного характеру, зокрема забезпечити:

1) обладнанням для укомплектування навчально- тренувального відділу центру екстреної медичної допомоги та медицини катастроф;

2) підготовку 40 водіїв бригад до рівня «Екстрений медичний технік», перепідготовку 70 фельдшерів та 5 медичних сестер до отримання кваліфікації «Парамедик», підвищення кваліфікації 15 лікарів з медицини невідкладних станів відповідно до нових моделей.

3) спеціалізованим санітарним транспортом (загальна потреба для поновлення автопарку екстреної медичної області, відповідно до нормативів, становить 53 спеціалізованих автомобілі, з яких типу B – 29 та типу С-24).

У 23 окрузі “швидкі” украй потрібні для пункту у селі Сошичне Камінь-Каширського відділення екстреної медичної допомоги, пункту у селищі Цумань Ківерцівського відділення ЕМД та Маневицького пункту ЕМД.