top of page

ЩО РОБИТИ ОБДАРОВАНИМ ДІТЯМ, ЯКЩО ВСЕ «ОПТИМІЗУЄМО» - ІРИНА КОНСТАНКЕВИЧ ПРО РЕФОРМУ ПОЗАШКІЛЛЯ


Сьогодні в Україні собливої гостроти набула проблема позашкільної освіти. Мільйони дітей, переважно з сіл, маленьких містечок, можуть лишитися на вулиці, де будуть шукати собі сумнівних пригод, щоб якось розважитися у вільний час. Тому ми не можемо допустити такого ганебного для нашого суспільства явища як: позбавлення дітей права на змістовне дозвілля та розвиток умінь і талантів. Реформи децентралізації та освітньої сфери, створюють значні ризики для позашкільної освіти, можуть суттєво погіршити умови доступної освітньої послуги, або навіть призвести до зникнення мережі закладів.

Наразі, позашкільна освіта фінансується залежно від кількості мешканців населених пунктів, а не кількості учнів, як це відбувається зі школами. За умови збереження такого підходу в умовах реформи децентралізації, активного створення ОТГ заклади позашкільної освіти, ймовірно, першими підуть «під ніж» як такі, що потребують величезних коштів на утримання.


Народний депутат України, голова підкомітету з питань позашкільної, професійної (професійно-технічної) та фахової передвищої освіти комітету Верховної Ради з питань освіти і науки Ірина Констанкевич переконана, що перекладання цієї сфери освіти на місцеві бюджети може призвести до закриття таких закладів. Важливо, щоб місцевою владою були враховані усі ризики і позашкільна освіті у регіонах була модернізована відповідно до потреб і часу. А також лишилася доступною, особливо для школярів і молоді сільської місцевості. Про це вона заявила під час сесії Ківерцівської районної ради.

 «Звертаюсь до вас із проханням, щоб перш ніж закривати освітні заклади чи «оптимізовувати» їх, проаналізуйте зміст і якість роботи, що здійснюється в закладах позашкілля. Треба максимально зберегти кращі напрацювання, досвід і кадровий потенціал для подальшої модернізації, щоб створюючи нове, ми раптом не залишились біля «розбитого» корита», - наголосила Ірина Констанкевич.

Читайте новини на нашій сторінці у Facebook

bottom of page