ЩО РОБИТИ ОБДАРОВАНИМ ДІТЯМ, ЯКЩО ВСЕ «ОПТИМІЗУЄМО» - ІРИНА КОНСТАНКЕВИЧ ПРО РЕФОРМУ ПОЗАШКІЛЛЯ


Сьогодні в Україні собливої гостроти набула проблема позашкільної освіти. Мільйони дітей, переважно з сіл, маленьких містечок, можуть лишитися на вулиці, де будуть шукати собі сумнівних пригод, щоб якось розважитися у вільний час. Тому ми не можемо допустити такого ганебного для нашого суспільства явища як: позбавлення дітей права на змістовне дозвілля та розвиток умінь і талантів. Реформи децентралізації та освітньої сфери, створюють значні ризики для позашкільної освіти, можуть суттєво погіршити умови доступної освітньої послуги, або навіть призвести до зникнення мережі закладів.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: ІРИНА КОНСТАНКЕВИЧ: ПЕРЕКЛАДАННЯ ПОЗАШКІЛЛЯ НА МІСЦЕВІ БЮДЖЕТИ ПРИЗВЕДЕ ДО ЗАКРИТТЯ БАГАТЬОХ ЗАКЛАДІВ ЦІЄЇ СФЕРИ

Наразі, позашкільна освіта фінансується залежно від кількості мешканців населених пунктів, а не кількості учнів, як це відбувається зі школами. За умови збереження такого підходу в умовах реформи децентралізації, активного створення ОТГ заклади позашкільної освіти, ймовірно, першими підуть «під ніж» як такі, що потребують величезних коштів на утримання.


Народний депутат України, голова підкомітету з питань позашкільної, професійної (професійно-технічної) та фахової передвищої освіти комітету Верховної Ради з питань освіти і науки Ірина Констанкевич переконана, що перекладання цієї сфери освіти на місцеві бюджети може призвести до закриття таких закладів. Важливо, щоб місцевою владою були враховані усі ризики і позашкільна освіті у регіонах була модернізована відповідно до потреб і часу. А також лишилася доступною, особливо для школярів і молоді сільської місцевості. Про це вона заявила під час сесії Ківерцівської районної ради.

 «Звертаюсь до вас із проханням, щоб перш ніж закривати освітні заклади чи «оптимізовувати» їх, проаналізуйте зміст і якість роботи, що здійснюється в закладах позашкілля. Треба максимально зберегти кращі напрацювання, досвід і кадровий потенціал для подальшої модернізації, щоб створюючи нове, ми раптом не залишились біля «розбитого» корита», - наголосила Ірина Констанкевич.

Читайте новини на нашій сторінці у Facebook