top of page

ЮВІЛЕЙ МАКСИМА РИЛЬСЬКОГО: ЯК ТРЕБА ВІДЗНАЧАТИ


Наступного року виповниться 125 років від дня народження відомого українського поета Максима Рильського. Поет — це найперше, що спадає на думку, коли ми чуємо його прізвище. Але Рильський — це ще й видатний перекладач, публіцист, науковець, знаний громадський діяч, прозаїк.

З метою вшанування його пам’яті громадськістю країни створено оргкомітет до складу якого увійшли відомі діячі літератури, мистецтва, науки – Павло Мовчан, Дмитро Павличко, Микола Жулинський, Ганна Скрипник, Максим Стріха, Михайло Слабошицький.

 Благодійна організація «Фонд Максима Рильського «Троянди й виноград» за дорученням оргкомітету звернулися до народного депутата Ірини Констанкевич з проханням сприяти відзначенню цієї дати на державному рівні. Пропозицію підтримали і члени комітету.

«Максима Тадейовича Рильського по праву називають світочем національної культури, підкреслюючи тим самим багатовекторність та глибину його безцінного внеску в духовність та культуру загалом й української мови зокрема – як поета, перекладача, громадського діяча мово- та мистецтвознаця», - йдеться у зверненні.

 З цією метою Ірина Констанкевич на комітеті з питань гуманітарної та інформаційної політики внесла пропозиції включити до переліку ювілеїв, які потрібно відзначити на державному рівні у 2020 році і фінансування передбачити у держбюджеті.

Максим Рильський став одним із творцем сучасної української літературної мови. Все його життя і творчий шлях були відзначені ствердженням національної гідності та самосвідомості. Життя Майстра, якого М. Зеров по-дружньому називав poeta Maximus, є свідчення високого служіння людям і мистецтву.

Читайте новини на нашій сторінці у Facebook

bottom of page