Законопроект № 5313 «Про внесення змін до деяких законів України щодо мови аудіовізуальних (електронних) засобів масової інформації» передбачає, що для телерадіоорганізацій загальнонаціональної категорії мовлення частка передач (фільмів) українською мовою має становити не менше, як 75% протягом доби, для регіональних - 50%
«Абсурдним виглядає те, що на 25 році незалежності України на законодавчому рівні намагаємося захистити присутність української мови в медіапросторі. – коментує подію народний депутат від УКРОПу Ірина Констанкевич. – Без сумніву, українська мова мала бути домінуючою, єдиною державною, тоді як частку мов нацменшин можна було б закріпити законом». І розпочинати, на думку депутата, належало б зі ста відсотків української, а не боротися за частку державної мови у засобах масової інформації. І вже потому можна політкоректно і цілком справедливо надавати право на певну частку мовлення іномовним нацменшинам, які мешкають на території України.
25 років тому, відразу після проголошення української незалежності, належало відстоювати національну ідентичність не лише в політичній, економічній та оборонній сферах, а й у гуманітарній. І, насамперед, через ЗМІ. Законотворці недооцінюють силу культури, яка природно, органічно формує духовний, інтелектуальний простір України. Відтак завдання засобів масової інформації, поруч із наповненням новинами та формуванням сучасного медійного простору дбати і про якість змістового наповнення контенту. «Якби це врахували, – підбиває підсумок Ірина Констанкевич, – акценти зараз були б абсолютно іншими, і цілком ймовірно, що не було б такої ситуації, яку маємо зараз із Кримом, та війни на Донбасі».
Comments