top of page

«Якби несправедливу абонплату за газ не скасували – були б протести» - Ірина Констанкевич


«Чим думали?» - таке запитання щонайперше поставила б голові Національної комісії регулювання у сферах енергетики та комунальних послуг Дмитрові Вовку народний депутат України Ірини Констанкевич після встановлення уже сумнозвісної «абонплати» за користування енергомережами.

Із 1 квітня 40% українців мали сплачувати за газ більше: Національна комісія, що здійснює регулювання у сферах енергетики та комунальних послуг (НКРЕКП) запровадила так звану «абонплату» за підключення до системи газопостачання. Причому за спожитий газ – окрема плата.  Найбільш відчутно ця новація вдарила б по найбідніших громадянах, яких в Україні, за даними ООН, 60%.

Мотивували  таке рішення начебто необхідністю підвищити прозорість тарифоутворення та стимулювати громадян економити.  Насправді ж знову за рахунок звичайних громадян примножуватимуть свої статки енерговласники. Депутати від УКРОПу висловили публічно своє обурення, вимагають скасувати абсурдні платежі і притягнути до відповідальності посадовців, які приймали таке рішення. А зокрема – очільника НКРЕКП Дмитра Вовка.

Президент оголосив про призупинення рішення комісії, але досі не вчинили жодних санкцій щодо її керівника. Дмитро Вовк  залишається на своїй посаді.

  «Те, що відбувається у нас, не піддається ні логіці, ні здоровому глузду, - коментує нинішню ситуацію Ірина Констанкевич.  - Посадовці високого рангу і статусу спочатку дають «зелене світло» таким діям, а потім роблять віражі вбік, назад, два кроки роблять, відкликаючи. Я думаю, що злякалися. Побачили, наскільки потужним є обурення соціуму, наскільки сильним  є неприйняття. Я повернулася із округу – там усе клекотить. Причому це і місто, і село. Ця проблема стосується багатьох людей, тому були б протести».

Сьогодні у Верховній Раді депутати від УКРОПу зареєстрували законопроект внесення змін до закону про забезпечення комерційного обліку природного газу (№ 6277-1) . Документ презентували на парламентському брифінгу.  

Comments


bottom of page