ЯКОЮ МАЄ БУТИ ДОПОМОГА ДЕРЖАВИ РОДИНАМ ІЗ ДІТЬМИ


У політичній партії «ЗА МАЙБУТНЄ» переконані в необхідності комплексного підходу до підтримки родин із дітьми. Допомога держави має включати як суттєве збільшення допомоги при народженні дитини, так і роботу щодо забезпечення базових потреб сімей із дітьми.


Нині вчергове порушується питання про збільшення допомоги при народженні до 50 тис. грн. Прагнення слушне, адже трохи більше 41 тис. грн, із яких четверта частина видається одноразово, а решту батьки отримують протягом трьох років (по 860 грн щомісячно), відверто недостатньо, зважаючи на рівень цін.


Утім нині буде недостатнім і пропоноване збільшення допомоги до 50 тис. грн. Необхідно повернути диференційовану систему допомоги, за якою батьки отримували:


• 30 прожиткових мінімумів (63 000 грн) на першу дитину;


• 60 мінімумів (126 000 грн) — на другу;


• 120 мінімумів (120 000 грн) — на третю.


Парламенту слід звернути увагу та розглянути в другому читанні законопроєкт групи «Партія «За майбутнє» № 3124, що усуває можливості для держави не надавати соціальні пільги родинам із дітьми, які отримали, зокрема, допомогу на дітей.


Нарешті, держава та громади мають спільно працювати над забезпеченням базових потреб сімей із дітьми: будувати садки та школи, вкладати в розвиток освіти і спорту, реалізувати інноваційні програми медичного супроводу дитини до досягнення нею повноліття.