top of page

“ЯКЩО ВЛАДА НЕ ЗРОБИТЬ ВИСНОВКІВ, КРИЗА НЕМИНУЧА”


За два місяці карантину ми побачили неспроможність центральної влади забезпечувати потреби медиків і долати складні виклики, зумовлені епідемією коронавірусу. Таку позицію в ефірі телеканалу “Еспресо” висловила народна депутатка, членкиня групи “За майбутнє” Ірина Констанкевич.

“Волинь належить до однієї з семи областей, де вихід з карантину найближчим часом не очікується, адже ріст захворювання продовжується. В таких регіонах, як наш, питання економіки стоїть дуже гостро. Наповнення місцевих бюджетів, можливість виживати людям у цей скрутний час забезпечує малий та середній бізнес. Нині заробітчани, які повернулися, планують їхати працювати назад у Польщу”, - зазначила нардеп.

Ірина Констанкевич наголосила, що 65 мільярдів гривень, які акумульовані у Стабілізаційному фонді, мали б розподілятися, враховуючи регіональну специфіку.

“Однак, за два місяці карантину ми побачили неспроможність центральної влади забезпечувати потреби медиків і долати складні виклики, перед якими опинилася країна. Найкраще свою результативність в цій ситуації продемонструвала місцева влада, яка з перших днів почала шукати можливості забезпечити медпрацівників необхідними речами — від масок до обладнання, залучала благодійників. На Волині, зокрема, облрада оперативно здійснила перерозподіл бюджету, також кошти були виділені з Фонду Ігоря Палиці “Тільки разом”. Окрім того, наразі припинене фінансування будівництва шкіл, дитсадків, амбулаторій, які зводяться за кошти Державного фонду регіонального розвитку, соцеконому. І наразі невідомо, коли роботи на них продовжаться. Це тривожні сигнали для центральної влади. Якщо вони не зроблять висновків щодо своїх адміністративних спроможностей і своїх потенцій, криза поглибиться”, - зауважила Ірина Констанкевич.

Comentários


bottom of page