«Якщо уряд відправити у відставку, то реформи можуть зупинитись, не розпочавшись» – Ірина Констанкев


Щодо роботи нинішнього уряду звучать суперечливі думки. Задекларовано чимало реформ у різних сферах суспільного життя України, та жодна з них не здійснюється належним чином. Народний депутат України Ірина Констанкевич вважає, що звіт кожного міністерства має бути спочатку заслуханий у профільних комітетах,  а вже потім виноситися у площину публічного обговорення.

«До уряду багато запитань, - зауважила Ірина Констанкевич у «прямому» ефірі, - рано робити висновок про те, чи все  вдалося зробити за рік і які стратегічні пріоритети, проголошені урядом,  успішно зреалізувалися. Це питання пенсійної реформи, яка так і не розпочала здійснюватися, це питання медичної реформи, освіти, земельної і багатьох інших, дотичних. Тільки після того, як кожну обговоримо конкретно, тоді лишень можемо давати оцінку системній і цілісній роботі уряду».

Уряд декларує пенсійну реформу, натомість немає чітко виписаних механізмів її здійснення - така думка прозвучала з уст народного депутата України Ірини Констанкевич під час ефіру.

«Має бути якась концептуальна основа цієї реформи, де чітко і аргументовано пояснено кожний етап і враховано усі мінуси і проблеми, які зараз у нас існують" - підкреслила народний депутат. Досі розмови про неї залишаються на рівні декларацій і дописів у соціальних мережах. Натомість шляхи подолання дефіциту Пенсійного фонду та встановлення справедливості щодо пенсіонерів не були озвучені.

Ірина Констанкевич нагадала заступникові міністра соціальної політики про покоління пенсіонерів зі стажем роботи – від 30 до 40 років Ці люди працювали ще в умовах радянської системи, а натомість мають мізерну пенсію. Депутат висловила сумнів, що цю несправедливість компенсують 11 мільярдів, про які розповідають у міністерстві. 

 Рік роботи – надто мало для того, щоб вимагати вагомих результатів, але достатньо для перших кроків. Тому уряд Володимира Гройсмана, на думку депутата від УКРОПу, повинен працювати далі. В іншому випадку є ризик, що реформи так і залишаться на рівні декларацій.